Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Automobilový den s rodinným centrem Serafínek

Ve čtvrtek 20. 8. 2015 jsme pořádali AUTOMOBILOVÝ DEN na Dětském dopravním hřišti v Lanškrouně. Po společném přivítání se (říkanka „Dobrý den, dobrý den“), jsme se všichni posadili do trávy a poslouchali vyprávění pozvaného policisty pprap. Ondřeje Zemana. Dozvěděli jsme se, co policisté nosí, jak se děti i dospělí mají chovat na silnici, přechodu i na chodníku, co jsou reflexní prvky a proč se mají nosit (děti i maminky si zkusily neprůstřelnou a reflexní vestu), povinná výbava kola, důležitá telefonní čísla a spoustu dalšího zajímavého. Před odchodem na dopravní dětské hřiště jsme si ještě prošli dopravní značky. Malé i větší děti říkaly, co která znamená, a dokonce se i překřikovaly. Takové máme šikuly!

Celé vyprávění bylo přizpůsobeno malým divákům a tak bylo pro naše děti velmi zajímavé (seděly, ani nedutaly :-). Moc bychom tímto chtěli poděkovat pprap. Ondřeji Zemanovi, že si udělal čas a přišel povyprávět dětem, i nám dospělým.

Na dopravním hřišti se děti vyřádily a reálným dopravním situacím pomáhali i dospělí, kteří chodili po chodnících, čekali na semafory atd. Po cca hodině jsme se opět všichni říkankou „Dobrý den, dobrý den“ rozloučili.

Děti i dospělí se mohou těšit na čtvrtek 27. 8. 2015, kdy budeme pořádat závěr prázdninových čtvrtků formou OLYMPIÁDY. Více informací opět v samostatné pozvánce na webu obce.

Back to top

Skip to content