Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Den otevřených dveří rodinného centra Serafínek a první výtvarné dílny

Máme radost! Na první výtvarné dílny, které se konaly ve čtvrtek 2. 7. 2015 od 14h do 18h, se sešlo spoustu šikulů nejen z Horního Třešňovce, ale i z Lanškrouna. Voskovou batiku si zkusilo 10 dětí a 7 dospělých. Vznikla nádherná dílna jako květina, sluníčko, domeček, srdíčko atd. (viz fotogalerie). Děti, které si vytvořily obrázek, si poté pohrály i s těmi menšími na nově položeném koberci (zakoupil farní sbor Českobratrské církve Evangelické) s hračkami z darů sponzorů. Tímto všem, kteří cokoliv přispěli do sbírky, moc děkujeme! Děti měly radost a my s nimi.

Současně jsme vyhlásily den otevřených dveří, aby si kdokoliv mohl prohlédnout prostory rodinného centra Serafínek, zeptat se na program pro děti na léto a na podzim pro dospělé a také ochutnat dobroty z kuchyně místních maminek. Jsme rády, že jste se přišli mezi nás podívat.

Děkujeme rodičům i dětem za účast a těšíme se na další dílny! Tento čtvrtek bude probíhat Rytířský den – děti si mohou vytvořit dřevěný meč, namalovat erb a zkusit si jízdu na koni. Prosíme rodiče, aby přihlásili své děti u Lucky Langrové, Petry Rouhové nebo Lucie Hluché.

Něco málo o technice: vosková batika je kombinací práce s tekutým voskem a anylinovými barvami. Na plátno se horkým voskem pomocí štětce nakreslí obrys vzoru (díky vpitému vosku zůstane látka bílá). Poté se pomocí štětce, vody a „anylinek“ vybarví zbylá část plátna. Po zaschnutí stačí, aby se látka přežehlila přes noviny a tím se vpije veškerý vosk.

Back to top

Skip to content