Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kurz zdravého vaření pro děti s Leonou Kysilkovou

Na veřejnou přednášku o zdravém vaření pro děti jsme pozvaly výživou poradkyni, maminku 4 dětí a zkušenou kuchařku zdravých receptů Leonu Kysilkovou. Přednáška se konala ve čtvrtek 2.3. od 9:00 do cca 11:30. Dozvěděly jsme se, co vařit a nevařit dětem do 1 roku, které potraviny a kdy zařazovat, jaké jsou mýty ohledně prvních kupovaných příkrmů, co vařit nebo připravovat k snídani, svačince, obědu, svačině a večeři, velké klady doma dělaných kaší k snídani, velké zápory instantních kaší a obecně instantních potravin (i konzervovaných), alternativy klasické bílé mouky – špaldová, pohanková atd. a co z nich připravovat a ke kterým jídlům jsou nejlepší, jaké jsou mýty o kravském mléce a mase, proč je omezovat a čím je nahradit, proč nepoužívat klasické reklamou propagované doplňky stravy, atd. Informací bylo spoustu. U přednášky jsme také ochutnaly pomazánky z munga a bílých fazolí na kupovaném kváskovém chlebu a celozrnných rohlících, sušenky ze sezamové pasty s hladkou moukou a třtinovým cukrem, z celozrnné mouky s kakaovým pudingem, s borůvkami se špaldovou moukou nebo z piškotového těsta se Šmakounem. Vše chutnalo opravdu skvěle!

Dozvěděly jsme se také spoustu ověřených, zdravých a zejména chutných receptů. Leona Kysilková má také svůj blog: http://leonakysilkova.cz/. Zde naleznete spoustu informací a také zdravé, mnoha lety ověřené recepty.

Fandíme zdravé stravě a tak pro účastníky byla akce zdarma. Paní Kysilková nám také připraví přednášku o detoxikaci organizmu ve čtvrtek 30.3. od 17 hodin. Více informací opět podáme na webových stránkách obce nebo pošleme na e-mail.

Pokud máte zájem dostávat informace o připravovaných akcích, ozvěte se na langrova.lucie@email.cz

Back to top

Skip to content