Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pozvánka na lekce MUZIKOTERAPIE

Srdečně Vás zveme na lekce muzikoterapie:

– neděle 3.4.2016 od 18:30 cca do 20h – TANEČNĚ RELAXAČNÍ VEČER – aktivní terapie tancem s prvky dramaterapie a muzikoterapie (místo konání tělocvična školy v H.T., cena 50 Kč/“Hornotřešňovák“, „Hornotřešňovačka“ nebo člen/ka TJ SOKOL, ostatní 100 Kč/osoba), vhodné pro ženy a muže jakéhokoliv věku

– čtvrtek 7.4.2016 od 9:30 do cca 10:15 HUDEBNÍ HRÁTKY PRO DĚTI OD 1 ROKU DO 3 LET spolu s rodičem – ukazovací písničky, lidovky, seznámení s tradičními i netradičními hudebními nástroji (místo konání Evangelický kostel v H.T., cena: zdarma pro „Hornotřešňováky“ nebo členy TJ SOKOL s dětmi, ostatní 100 Kč/osoba), děti i rodiče si společně zazpívají, zkusí si různé nástroje jako je fujara, dešťová hůl, ústní harfa, brumle atd.

– čtvrtek 21.4.2016 od 17h do 18:30 – SEZNÁMENÍ S BUBNY DJEMBE + hra na netradiční nástroje (místo konání tělocvična školy v H.T., cena 50 Kč/“Hornotřešňovák“, „Hornotřešňovačka“ nebo člen/ka TJ SOKOL; ostatní 100 Kč/osoba), vhodné pro ženy i muže; bubnování a hry na různé nástroje jako je fujara, dešťová hůl, ústní harfa, brumle atd.; lze hrát i na svoje djembe

Něco málo o muzikoterapii (MT): muzikoterapie je léčebná metoda používající jako terapeutického prostředku hudbu. Její možnosti intervence jsou velmi široké, protože správně zvolená forma MT působí na všechny složky lidské osobnosti, fyzickou, psychickou, sociální i spirituální. Cílenou terapií lze zlepšit emocionalitu, komunikaci a celkové zdraví. MT využívá poznatků mnoha oborů medicínských, psychologie, pedagogiky, etiky atd.  Hudba ovlivňuje vegetativní funkce – srdeční rytmus, krevní tlak, dýchání, svalový tonus, motoriku, termoregulaci a pod.  Vhodně zvolená MT technika pomáhá probudit životadárnou energii, zbavit pocitu úzkosti, posílit pánevní dno, prodloužit výdech, odstranit napětí v bederní oblasti, prožívat radost, posílit pozornost, paměť a koncentraci, mobilizovat, aktivovat, uklidňovat a relaxovat.

Na jednotlivé kurzy se, prosím, závazně přihlaste u Lucie Langrové (osobně nebo na tel. 775 216 321, e-mail: langrova.lucie@email.cz) nebo Lenky Markové (osobně nebo na e-mailu: markova.lenka@raz-dva.cz) a současně zaplaťte částku uvedenou u kurzu (částka je v případě nedostavení se nevratná).

Pokud byste měli zájem o tyto druhy lekcí muzikoterapie, ale nevyhovují Vám termíny, ozvěte se také.

 

Back to top

Skip to content