Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Rytířský den v rodinném centru Serafínek

 

Ve čtvrtek 9. 7. 2015 se konal v rodinném centru Serafínek v Horním Třešňovci RYTÍŘSKÝ DEN. V době, kdy se děti společně vítaly na koberci uvnitř Evangelického kostela v Horním Třešňovci, se jim zjevila třešňovecká královna, která se dozvěděla, že se děti chtějí stát rytíři a rytířkami. Jejich přání jim splnila, ale nejdříve musely splnit spoustu zábavných, ale i nelehkých a nebezpečných úkolů – přesně jako rytíři.

Na pergamenu od královny byly napsány tyto úkoly:

– 5 rytířských cností

– jízda na koni

– výroba meče

– výroba erbu

Děti nejprve měly za úkol v rámci první rytířské ctnosti, MOUDROSTI, sestavit domeček z párátek. Ty větší děti udělaly hrad. Druhá rytířská ctnost – STATEČNOST – byla už opravdu nebezpečná, obzvlášť když přiběhla velká příšera (pes Bary) a děti musely slézt do potoka, přebrodit se cca 20 metrů a vylézt, když se kolem ta příšera motala. Třetí cností byla LÁSKA – královna pošeptala každému účastníkovi tajný úkol a to najít pro svého prince/svou princeznu dárek ve formě drahokamů schovaných v kostelíku. Čtvrtý úkol byl shodit 6 kuželek pomocí míčku, tedy rytířská cnost ZRUČNOST. Pátou a poslední cností byla SPRAVEDLNOST, tedy se spravedlivě s kamarádem rozdělit (královské dělení). Během plnění rytířských cností přijel pan Indra s koněm, aby si děti vyzkoušely jízdu na koni a samozřejmě tím splnily úkol od královny. Jízdu na koni si nenechali ujít ani dospělí.

Celá skupina šikulů se poté přesunula do kostelíka, kde se vyráběl meč. Děti dostaly delší a kratší prkénko, kladívko a hřebíček a jejich úkolem bylo zatlouct hřebíčky do prkének, aby z něj vznikl meč. A drahokamy, které děti našly v rámci plnění ctnosti láska, nalepily pomocí tavné pistole na meč.

Posledním úkolem, který zadala třešňovecká královna, byla výroba erbu. Dětem jsme vytiskli návrhy, jak by měl erb vypadat a ty mohly malovat. Vznikla nádherná díla a děti poté erb i meč využily k hraní.

Tečkou odpoledne bylo pasování na rytíře a rytířku, jak královna slíbila po splnění všech úkolů. Děti byly tak šikovné, že se naše obec může pyšnit 3 rytíři a 5 rytířkami.

Těšíme se na další čtvrteční odpoledne a to 16. 7. 2015 v rámci akce DOBRODRUŽNÉ ODPOLEDNE SE ZVÍŘÁTKY. Pojedeme na školní statek do Dolního Třešňovce (autobusem či autem). Prosíme rodiče, aby přihlásili své děti u Lucie Langrové (tel. 775 216 321, langrova.lucie@email.cz). Odpoledne je vhodné i pro děti od 1 roku.

Back to top

Skip to content