Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Biatlon HT – 4. 2. 2017

Vzhledem ke krásné zimě a vrcholící sezóně v biatlonu vznikl v našich řadách nápad uspořádat biatlonový závod i u nás v Horním Třešňovci za Národním domem. Sněžným skútrem jsme nechali projet 2 trasy – jednu krátkou ale prudkou a druhou dlouhou a pozvolnější. Pro ty nejmeší jsme ofáborkovali jen kraťoučkou. Kluci připravili sněžný bar, holky napekly buchty a nakrájely jablka a akce mohla začít. K dispozici na půjčení bylo 10 párů běžek od nejmenších po největší včetně bot. Dorazilo přes 100 nadšenců. Závod zahájila „Gábina Koukalová“ (Petr Haniš), projela stopu a v závěru rozdávala medaile. Kategorie předškolních dětí se zúčastnilo 12 dětí. Někteří stály na lyžích poprvé a opravdu jim to všem šlo. Po prvním kole střílely koulema do tlamy sněžného muže, po druhém kole do plechulek. Školní děti projely dlouhou trasu a střílely vzduchovkou na padací terče – 6 ran – 6 panáčků. Dětí bylo 11. Závodu žen se zúčastnily 3 odvážné ženy. Ty jely 1 velký a 1 malý okruh. Pak následovala střelba. Napětí vyvrcholilo při závodu mužů. Ty jeli 2 malé a 2 velké okruhy. Bylo jich celkem 8 a obecenstvo povzbuzovalo a skandovalo celou dobu závodu. Na závěr opět stříleli. Při vyhlášení dostali všichni medaily, děti i diplom a fotku Ondřeje Moravce i s podpisem.  Taty jsou výsledky jednotlivých závodů:

Předškolní děti:
1. místo – Barunka Jedličková
2. místo – Natálka Prokopová
3. místo – Petr Dušek
4. místo – Nela Šebrlová
Terezka Jedličková, Jaromír Ježek, Samuel Dorazil, Filip Kopecký, Josef Kolínský, Lili Langrová, Sabinka a Anetka Hluchá

Školní děti:
1. místo – Tereza Dušková
2. místo – Vojta Teichmann
3. místo – Ela Prokopová
4. místo – Žaneta Dušková
Jakub Sedlák, Šimon Vávra, Pavla a Jana Zapletalovi, Klára Bendíková, Ema Junková a Fanda Havla.

Ženy:
1. místo – Eva Dušková
2. místo – Petra Rouhová
3. místo – Lenka Žabková

Muži:
1. místo – Jirka Dušek
2. místo – Tomáš Rouha
3. místo – Zdeněk Kunc
4. místo – Pavel Fišera
Jirka Teichmann, Honza Marek, Jiří Marek ml., Michal Marek ml.

Těší nás, že po této, pro některé první zkušenosti, to některé děti (a nejen je) tak nadchlo, že se rodiče rozhodli koupit jim lyže a v tomto sportu se i s nimi zdokonalovat.

Za TJ Sokol L. Marková

 

 

 

Back to top

Skip to content