Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Co se událo v zimě 2012

První schůze klubu důchodců byla  2. února v pohostinství Za vodou. Přítomno bylo 35 členů. Na této schůzi jsme byli seznámeni s akcemi, které nás čekají tento rok. Také jsme měli přednášku o první pomoci, jak si máme počínat a jak se máme chovat. Přednášela nám paní Jirásková. Navštívila nás také paní Svetlíková, která nás informovala o Svazu tělesně postižených v Lanškrouně a jejich připravovaných akcích. Jedou autobusem do lázní v Sezimově Ústí na rekondiční pobyt a nabídla nám, zda  někdo z nás by s nimi nechtěl jet. V květnu se dozvíme více, protože se tohoto zájezdu někteří z nás zúčastní.

V dalších informacích jsme se dozvěděli, že máme od obce příspěvek 7000 Kč, za které děkujeme. Dále jsme obdrželi informaci, že paní Alena Faltýsková ze zdravotních důvodů odstupuje z kulturní komise. Další odstoupení z funkce místopředsedy klubu důchodců byla Marta Dušková, která taktéž ze zdravotních důvodů končí a místo ní byla navržena a členskou schůzí schválena Marie Barcalová.

21. února jsme byli na tradičních ostatcích v Horní Čermné. Bylo nás tam 29 členů. Hodně nás jezdí autobusem, ale tentokrát čekání bylo marné. Automus měl nehodu. Projíždějící auta na svá volná místa vzali své členy , takže jsme se mohli ostatků  zúčastnit. Byl to na začátek roku hezký a příjemný zážitek.

Prvního března byla členská schůze v Národním domě. Tam nás pan Teichmann seznámil s rolemi na májové setkání. Tento měsíc už nás čekají první zkoušky. Na této schůzi byla přednáška manželů Hanišových o svých cestách po Americe. Přednáška byla obohacena o fotografie a videozáznamy. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a přednáška se nám líbila.

Čtrnáctého března byla zdravotní přednáška. Tato přednáška nesplnila naše očekávání, měla být o bylinkách, detoxikaci organismu, čajích a podobně. Část sice byla o bylinkách, ale větší část byla o jiném výrobku nejmenované firmy.

Výhledově se připravuje cestovní přednáška parazitologa a ichtyologa dr. Antonína Prouzy.

Back to top

Skip to content