Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dětský karneval 2016

Druhá akce pro veřejnost, kterou náš sbor v letošním roce pořádal, byla věnovaná především našim nejmenším. 19.března totiž v místním kulturním domě proběhl již tradiční Dětský karneval. Ten jsme opět pořádali ve spolupráci s Mateřskou a Základní školou Horní Třešňovec. Již spoustu let si říkáme, že nejdou vymyslet a především zrealizovat krásnější a nápaditější masky, než jaké jsme viděli v předešlých letech. Po letošním ročníku můžeme ale opět říct – jdou. Rodiče a další tvůrci masek si dali opět velice záležet a tak se bylo na co koukat a co obdivovat. Na sále se mimo jiných procházeli praCinkovi, víla Zvonilka, prasátko, indiánky, polní nemocnice i se zraněným vojákem, policista, kaktus, sálem proplouvala Hornotřešňovská ponorka a mnoho a mnoho dalších. Karnevalem nás provázeli největší šašci našeho sboru – Petr Jelínek a Karel Melezínek ml. Spoustu skvělých soutěží měly nachystaných učitelky z místní školy a školky, takže děti ani na chvilku nezahálely. Tančily na novinách, skládaly hranici z polínek, foukaly do kelímků, navlékaly rodičům košile …. Na sále to zkrátka žilo a všichni se skvěle bavili. Na závěr bylo vyhlášeno pět masek, které získaly nejvíce hlasů. Na pátém místě se umístila Ella Prokopová s maskou Nespláchnutý záchod, čtvrté místo obsadili Péťa a Ellinka Černohorští jako César a Kleopatra, třetí místo obsadil Filípek Kopecký jako Loupežník Rumcajs, na druhém místě skončil Kryštof Jirásek s maskou Plavec smolař a nejvíce se líbila maska Pštrosa Radimka Dajče. Masky na prvních pěti místech si odnesli nádherné dorty s krtečkem od Dany Cinkové, každá zúčastněná maska pak tašku s drobnostmi – celkem soutěžilo 69 dětí převlečených do 58 masek. Nechyběly ani tradiční balónky. Moc bychom chtěli poděkovat Daně Cinkové za krásné dorty, paním učitelkám za perfektní soutěže a plakáty, které s dětmi vyrobily, všem dětem za účast a tvůrcům všech těch nádherných masek za čas a píli, kterou přípravě věnovali.

Fotky z karnevalu najdete na: http://petrjir.rajce.idnes.cz/Detsky_karneval_2016/

Back to top

Skip to content