Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Floriánek 2018

V sobotu 5.5. se na place u nové hasičárny konaly tradiční Oslavy svatého Floriána. Letos se zdálo, že nám všechny okolnosti hrají do karet a schyluje se k úspěšné akci. Hliněný pohár a Den školy v Dolním Třešňovci se letos konal až o týden později a počasí se tento den také obzvláště vyvedlo, což je obrovské plus vzhledem ke zkušenostem s předchozími propršenými ročníky.

 A opravdu, oficiální začátek akce byl od 18hodin a již po 19hodině bylo obtížné najít volné místo k sezení.  Obsluha u grilu a výčepu se nestíhala otáčet. Jako dobrá volba se ukázala i kapela Půllitr, která zajišťovala hudební doprovod, dokonale ladící s celou povahou akce. A přestože přilehlé skateparkové atrakce byly až do tmy v obležení dětí, vše se obešlo bez úrazu. Možná ale stojí za zamyšlení, zda při takové účasti, nesměrovat do budoucna jejich elán do případných her a soutěží… Inu, je nad čím přemýšlet na příští rok. Dobroty z grilu rychle mizely a když večer pokročil do pozdních hodin, začali se vytrácet i hosté. Vinu za to lze však klást pouze chladnému májovému večeru. Přesto se ale našlo i několik vytrvalců, kteří poseděli i déle a jejich vydařený večer nenarušila ani vlezlá zima.

A jedna vtipná perlička na závěr – navzdory přítomnosti mnoha členů hasičského sboru, se nepodařilo předejít požáru udírny, kterému i přes včasný zásah, padla za oběť nejedna šrůtka uzeného…  Ale přestože k události došlo až pozdě večer, našli labužníci, kteří se i tak postarali, aby ani kousek nepřišel na zmar.

Fotogalerie po kliknutí na odkaz ZDE

Back to top

Skip to content