Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hasičské 4 v 1 aneb víkend ve znamení tvrdé práce

Nevyhnutelně se nám přiblížilo období jarních úklidů a brigád. Abychom všechny potřebné akce spláchli takzvaně z jedné vody načisto, vyhradili jsme si na to téměř celé dva dny 11. a 12.dubna. Čekaly nás totiž 4 velké brigády – sběr železa, úklid hasičárny, sázení stromků a likvidace oplocení na hřišti. Mezitím tím vším se ale podařilo najít čas i na úklid prostor hasičského muzea.
V pátek a v sobotu probíhal pravidelný sběr železa. Díky této akci se nám daří každoročně vyčistit obec od několika tun starého železa, které by jinak nepotřebně zavazelo na půdách nebo ve stodolách našich sousedů. Ať už se jedná o staré jízdní kolo nebo vanu, jsme vděční za každý gram, který nám umožní vydělat si touto cestou nějaký peníz do naší kasy.
Během pátečního odpoledne se podařilo také kompletně uklidit prostory hasičárny. S nadsázkou můžeme říct, že večer už vše zářilo čistotou.
V sobotu ráno odjela část brigádníků pokračovat ve sběru železa a zbytek pracantů se rozdělil na dvě skupinky. Jedna se vydala k hřišti zlikvidovat oplocení nepoužívaného tenisového kurtu, na jehož místě bude později vybudováno víceúčelové hřiště.
Druhá skupinka odjela k lesu na sázení stromků. Letošní sázení bylo ale doslova „křest ohněm“. Přecházelo se na několik ploch, kde bylo potřeba stromky dosázet. Většinou se ale jednalo o hustě porostlé mýtiny, kde jsme museli bojovat s vysokou trávou a zákeřným ostružiním.
Všichni to ale nakonec ve zdraví přežili a vrátili se k hasičárně, kde jsme si společně s ostatními rozdělali ohýnek a opekli buřty za odměnu dobře odvedené práce.

Fotogalerie z akce: ZDE

Martina Jirásková

Back to top

Skip to content