Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hasičský ples 2014

Tento únorový víkend proběhl v duchu tmavých obleků, pestrých kravat a motýlků, společenských rób, vyčesaných drdolů a především pohodlných střevíčků… V sobotu 22.února se totiž v Kulturním domě konal tradiční Hasičský ples.

Tato akce již několik let patří mezi velmi oblíbené každoroční události a ani letos tomu nebylo jinak. „Vyhodit z kopýtka“ si přišlo celkem 149 plesajících, z nichž ti nejvytrvalejší vydrželi juchat až do časných ranních hodin. Tento výsledek nás velice potěšil už vzhledem k tomu, že se ve stejném termínu konal i Rybářský ples v Žichlínku, který bývá hojně navštěvovaný lidmi z okolí. Možná tomu ale přispělo i počasí, které svými přívětivými (pro únor silně nadprůměrnými) teplotami vylákalo lidi z vyhřátých obýváků.

Od loňského plesu jsme zůstali věrní kapele Letrando z Letohradu, která celý večer zvesela vyhrávala perfektně zpracované hity známé i neznámé. Tancechtivé duše by možná uvítaly méně přestávek, ale to ponechme vlastnímu dojmu. Komu přálo štěstí, ten navíc neodešel domů s prázdnou, ale odnesl si hezký dárek z půlnoční tomboly, která byla opět velmi bohatá. Po losech se jen zaprášilo a na později příchozí se už bohužel nedostalo. A protože spokojený člověk je dobře najedený člověk, na místě nechyběla ani nabídka teplé večeře v podobě řízku se salátem nebo knedla-zela-vepřa. Nepřišel zkrátka, ani kdo měl chuť spíše na sladké. K dostání totiž byly i čerstvě napečené „svatební“ koláčky.

Celý ples byl opět velmi vydařený a tak nezbývá, než doufat ve stejný neutuchající zájem i do budoucna.

Fotky z plesu a příprav k nahlédnutí zde: Klikni ZDE

Nejbližší plánovanou akcí, kterou hasiči pořádají ve spolupráci s místní ZŠ a MŠ je DĚTSKÝ KARNEVAL, který letos proběhne 22.března. Těšíme se na hojnou účast masek i rodičů, kteří si přijdou s dětmi užít příjemné odpoledne.

Back to top

Skip to content