Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Jarní brigády SDH Horní Třešňovec 2017

Druhý dubnový víkend měl náš sbor naplánované tradiční tři jarní brigády. Jako každý rok v tomto období sbíráme staré železo, uklízíme v hasičské zbrojnici a okolí a sázíme stromky v obecním lese. Rozeslali se informativní maily členům sboru a vše nechali pro jistotu vyhlásit i obecním rozhlasem, aby se nás pokud možno sešlo co nejvíce a práce nám šla pěkně od ruky. V pátek v 16 hod, kdy byl naplánován začátek brigády, po sobě před hasičárnou trapně pokukovali 4 lidé. Po čase dorazili ještě další tři a tak jsme mohli odjet sbírat staré železo. Nakonec se prvního brigádního dne zúčastnilo smutných 12 členů sboru. Brigáda pokračovala v sobotu ráno, kdy se šli sázet stromky a mělo se dosbírat železo. Bohužel se k hasičárně dostavilo ostudných 10 členů sboru + 1 nečlen a tak jsme jeli nejprve všichni sázet stromky, kde se k nám snad i z lítosti přidali ještě pan starosta s manželkou. Nasázeli jsme první paseku a vyslali 3 lidi dosbírat železo. Zbytek pokračoval v sázení na dalším místě. Celkem se nám podařilo zasázet 650 stromků, sesbírat 52 q železa a uklidit alespoň novou hasičskou zbrojnici. Pomalu však začínám mít pocit, že pokud by brigádu vyhlásili včelaři, nebo zahrádkáři, kteří už v naší obci dávno nefungují, tak by měli vyšší účast.

http://petrjir.rajce.idnes.cz/Jarni_bridady_2017/

 

Back to top

Skip to content