Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Lesní klub Březinka

Lesní klub Březinka odstartoval školní rok v novém zázemí.

  1. 9. 2017 v 8h ráno Březinka uvítala po prázdninách děti a jejich rodiče. Tentokrát ovšem už ne v maringotce, jako tomu bylo první rok fungování, ale nyní v prostorách Rodinného centra Serafínek. Jedná se o prostory v Evangelické modlitebně v Horním Třešňovci, který je umístěn hned naproti obecnímu úřadu.

Hlavním důvodem změny zázemí bylo to, že maringotka už neposkytovala dostatek místa pro ukládání věcí, odpočinek a tvoření. Děti nám přibývají, ale maringotka bohužel rozměry nezměnila. Máme nyní k dispozici místnost, která slouží ke hře, tvoření, odpočinek a ukládání věci. Dále šatnu, kde se děti přezouvají a převlékají a WC.  Nové prostory jsou pro nás velkou a příjemnou změnou.

Kolem kostelíku jsou stromy, keře, zahrada, potok… Vše, kde děti mohou zapojit svoji fantazii a vytvářet si různé skrýše, domečky a ještě spoustu dalšího, co nás dospěláky by nikdy nenapadlo.

Zahradu jsme ještě ve spolupráci se Serafínkem obohatili o pískoviště, což je neodmyslitelná součást dětského světa.

Jsme na začátku nové éry Březinky, některé věci „ladíme“ za provozu, některé věci zkoušíme, jak se osvědčí, mnohdy na nás padá únava, ale naše nadšení posunovat děti směrem, kterému věříme, je tak velká, že frčíme kupředu J

Co chystáme pro veřejnost? Na podzim se můžete těšit na den otevřených dveří a před Vánocemi chystáme tvořivé dílny pro rodiče s dětmi.

Pokud Vás naše činnost zaujala a rádi byste se dozvěděli více o našem fungování, navštivte internetové stránky 20170908_10332520170908_154730DSC_0226DSC_0227DSC_0228DSC_0232DSC_0243DSC_0244DSC_0247DSC_0256 .

kostel

Back to top

Skip to content