Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Loučení s létem 2014

Letošní loučení s létem bylo doslovné. Pár minut po 15.hodině se nad hřištěm stáhla mračna a spustil se prudký déšt za doprovodu hřmotné zvukové kulisy. Pršení ustalo až po delší době a zanechalo po sobě spoustu čvachtavých kaluží. Tohle děsivé počasí ale naštěstí neodradilo první návštěvníky a až vůbec ne jejich děti, pro které byly od 15hod připravené zábavné soutěže. Kluci i holky si mohli zastřílet ze vzduchovky, soutežili v přenášení kostek nebo v nošení pinpongového míčku na lžíci. Nakonec se děti rozdělily na dva týmy a zabojovaly v přetahování lanem, což se ukázalo na promáčeném trávníku jako obzvláště zrádné.

Kolem 17.hodiny se už začala formovat smíšená družstva pro soutěže dospělých. Nakonec se přihlásily celkem 4týmy. Na ty opět čekaly důmyslné úkoly spojené tradičně s konzumací alkoholu. Pokusím se tedy krátce shrnout obsah těchto souteží. V první – delší části – se dva členové týmu museli oblečeni do hasičských pláštěnek omotat hadicí a poté se vzájemně napojit půlitrem piva. Po předání štafety musel třetí člen družstva přeskákat překážkovou dráhu v podobě kovových branek a poté pět poctivých kliků proložit pěti 1dcl kelímky piva. Následoval slalom se sudem v podání dalšího člena týmu, na kterého čekal oříšek v podobě pití lahváče(nebo 0,5l limonády) vleže pomocí dlouhého brčka. Úkolem posledního člena bylo dohopsat v pytli až k připravenému tupláku piva a ten co v nejkratším čase vypít. Celé družstvo pak muselo společně napumpovat vodu z kádě a sestříknout nachystané kelímky, čímž končila první soutěž. Úkolu druhé soutěže se už účastnil celý tým najednou. Každý musel přisátím na brčko přenést postupně 5 žetonků na druhý stůl, kde už v miskách čekal připravený „dezert“… Jakmile bylo „přebrčkováno“ všech 25 žetonků, mohlo se celé družstvo pustit do nachystané krupičné kaše. Stopky se zastavily až po snězení poslední lžičky, takže vzhledem k časovému presu šla etiketa stranou a kaše mnohdy létala až mezi přihlížející diváky. Toho, že kaše byla slaná a tak trochu připálená si strávnici v zápalu hry ani nevšimli. Po sečtení časů dopadly výsledky soutěže takto:

  1. VOCODE – celkový čas 5:46:15 (4:29:87 + 1:16:28)
  2. ACH JO! – celkový čaš 5:49:56 (3:54:22+ 1:55:34)
  3. BYLO NÁS ŠEST – celkový čas 6:52:24 (4:37:62+ 2:14:62)
  4. VO NIC – celkový čas 7:07:19 (5:39:75+ 1:27:44)

Po ukončení soutěží a předání diplomů už žhavila nástroje letošní kapela, kterou byla Metaxa z Ústí nad Orlicí. Tentokrát se nám volba vyplatila, protože hudba hrála perfektně. Za jejího rockového doprovodu proběhla ještě poslední soutěž večera a to Hod sudem. Zájemců se našlo dost jak mezi muži, tak mezi ženami a zde jsou výsledky „medailových“ pozic v obou kategoriích:

  1. Míra Šebrle – 23m
  2. Jakub Melezínek – 21,3m
  3. Vláďa Čajnák – 20m

 

  1. Hana Šebrlová – 13,2mm
  2. Eva Dušková – 11,7m
  3. Kristýna Holečková – 11,3m

Navzdory proměnlivému počasí a chladnému večeru nakonec překvapivě dorazila spousta navštěvníků. Bylo vidět, že se všichni se dobře bavili a pro některé vytrvalce kapela vyhrávala ještě ve 2hodiny ráno. Tímto děkujeme za Vaši účast a slibujeme, že na příští rok se pokusíme uprosit Léto, aby se s námi definitivně rozloučilo až po této akci J

Pro fotogalerii z akce klikněte ZDE

Tímto víkendem jsme tak úspěšně zakončili sezónu letošních společenských akcí. Před námi už je pouze podzimní Ukončení sezóny, které každoročně pořádáme v hasičárně pro členy sboru a jejich rodinné příslušníky. Pokud jde ale o činnost v oblasti požárního sportu, seriál Velké Ceny Ústeckoorlicka je teprve za polovinou. Nám tak zbývá odběhnout ještě 5 soutěží, než se s ostatními týmy sejdeme na Slavnostním vyhlášení, které proběhne 8.listopadu.

 

 

Back to top

Skip to content