Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Okrsek 2013

V sobotu 18.5.2013 se v Lanškrouně konala tradiční okrsková soutěž. Letošní účast místních sborů nebyla právě rekordní – pod náš okrsek č.5 spadá 6 obcí, ale soutěže se mimo nás zúčastnila pouze družstva Lanškrouna, Dolního Třešňovce a Rudoltic. A vzhledem k tomu, že naše družstvo žen v poslední době bojuje s nedostatkem aktivních členek týmu, na okrskovou soutěž vyrazili pouze muži.
Soutěž byla rozdělena do dvou discipilín – běh na 100m s překážkami pro jednotlivce a požární útok družstev. Soutěže jednotlivců se za náš sbor zúčastnili Vojta a Vláďa Čajnákovi, Petr Mačát a Petr Jirásek, jenž si odskočil z volejbalového turnaje, který ve stejnou dobu probíhal ve Třešňovci. Po úspěšném odběhání jednotlivců následovala soutěž v požárním útoku. Aby ale vše neprobíhalo moc hladce, těsně před zahájením útoků jsme zjistili, že se nám proudař zranil při volejbalovém turnaji a na útok už nemůže dorazit. Museli jsme tedy na poslední chvíli přeházet sestavu týmu a na rozdělovač si vypujčit Petra Nováka z Lanškrouna. Jak se později ukázalo, tento tah se vyplatil a naše družstvo obsadilo první příčku v kategorii Muži I. s časem 20,3s. Nesmíme ale zapomenout ani na výsledky jednotlivců – Petr Jirásek ještě před svým volejbalovým zraněním stihl zaběhnout čas 21,0s s kterým dosáhl na celkové 3.místo a Vojta Čajnák obsadil 2.místo s časem 19,9s.
V kategorii Muži II. zvítězilo družstvo veteránů z Dolního Třešňovce a v kategorii žen děvčata z Dolního Třešňovce- jediný zúčastněný ženský tým soutěže.
Nám, jakožto vítěznému družstvu, byla tradičně nabídnuta účast na okresním kole, které se letos bude konat 15.6. v Mladkově. Vzhledem ke zranění proudaře jsme se rozhodli tuto nabídku odmítnout.
Martina Jirásková
Odkaz na fotografie:
https://picasaweb.google.com/106304531922106336526/Okrsek2013Lanskroun#

Back to top

Skip to content