Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Okrsková soutěž aneb jak jsme si putovní poháry přivezli zpět

Po roce opět nastal čas, aby se všechny sbory okrsku číslo 5 sešly u Lanškrounské hasičárny a poměřily své síly v běhu jednotlivců na 100m a požárním útoku. Bohužel účast okolních sborů na této akci za poslední léta markantně poklesla. Došlo tedy k tomu, že jsme se v sobotu 9. května na soutěžní dráze potkali pouze s pořádajícím sborem z Lanškrouna, Dolního Třešňovce a Rudoltic. Běh jednotlivců na 100m s překážkami byl nakonec uskutečněn pouze pro mužskou kategorii, protože jediné přítomné ženské družstvo z Dolního Třešňovce se do této disciplíny nepřihlásilo. Horní Třešňovec reprezentovali Petr Jirásek, Vojta a Vláďa Čajnákovi, Olda Štěpánek, Míra Šebrle a Michal Marek, kteří tak dostali dobrou příležitost protáhnout si po zimě ztuhlé kosti. Vojta nakonec obsadil druhou příčku s časem 19,95s a hned za ním se uvelebil Petr s odběhnutým časem 21,50 s.

Poté následovalo klání družstev v požárním útoku ve třech kategoriích – ženy, muži I. a muži II.(veteráni). Jak už jsem zmínila, kategorie žen se zúčastnilo pouze družstvo z Dolního Třešňovce. I když jim útok úplně nesednul, měla děvčata zlatou příčku jistou. V mužských kategoriích se už ale konkurence objevila, a proto se museli naši hoši snažit. V kategorii muži I. byly naším jediným soupeřem Rudoltice. Ty se nám podařilo hravě převálcovat s časem 23,20s a s náskokem celých 26,9s. V kategorii veteránů jsme se postavili známým rivalům z Dolního Třešňovec a Lanškrouna. Vrácených putovních pohárů jsme se ale nechtěli vzdát, a tak jsme i v této kategorii nakonec úspěšně „urvali“ první místo s časem 22,53s, následovaní Lanškrounem s časem 23,65s a pomyslný bronz si odnesli pánové z Dolního Třešňovce s útokem za 24,06s.

V neposlední řadě je ale potřeba poděkovat lanškrounským hasičům, kteří si již několikátým rokem berou na starost organizaci okrskové soutěže. Bohužel vzhledem k ubývající účasti sborů se to jeví trochu jako nevděčná práce, ale my tímto děkujeme za vždy dobře připravené zázemí.

Výsledky okrskové soutěže lze sice zhodnotit jako velmi uspokojující, ale při této příležitosti se bohužel opět citelně projevil problém s nedostatkem členů soutěžních týmů. Ukázalo se, že sestavit družstva pro nadcházející sezónu Velké ceny Ústeckoorlicka bude možná větším oříškem, než jsme si mysleli. Přesto se nevzdáváme a jedeme dál… Proto budeme rádi, když nás přijdete 6.června podpořit na zahajovací soutěž sezóny, kterou bude domácí Hornotřešňovský pohár.

Fotky z okrskové soutěže si můžete prohlédnout ZDE

Back to top

Skip to content