Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Praha 2012 v zimě

Praha je krásná v každem období a skýtá mnoho zajímavého. Ve čtvrtek 26.1.2012 jsme se vydaly vlakem do Prahy, abychom navštívily Rudolfovu galerii na Pražském hradě otevřenou pro veřejnost u příležitosti 400 let, které 20. ledna uplynuly od smrti Rudolfa II  Habsburského,  císaře a českého krále jenž v 16. století přesídlil do Prahy. Výstava zachycující poslední Rudolfovy dny, včetně pohřbu. K vidění je pohřební výbava, kompletní oděv, plášť či klobouk i bačkory. Jsou zde  i dvě  nádoby v  kterých byl umístěn mozek a srdce , jež mu  při pitvě odebrali. Skutečný pohřeb byl až v říjnu.

Další prohlídka patřila Španělskému sálu . Dokonce jsme navštívily i chrám sv. Víta. Ve sklepení senátu jsme objevily  Protokolární dary Senátu Parlamentu ČR  a pokračovaly jsme do Valdštejnské jízdárny na výstavu obrazů Joža Uprka  1861 – 1940 Evropan slováckého venkova.

Ještě před prohlídkou jsme se občerstvily v přilehlé cukrárně ořechovým medovníkem a kávou.

Na přelomu let 1892 -1893 pobýval v Paříži, kde byl jeho obraz Pouť u sv. Antoníčka oceněn, čímž vešel ve známost  v zahraničním  uměleckém světě. Svým dílem zachytil ikony vesnického života na slováckém venkově. Po prohlídce jsme se zastavily na dobrý oběd . Poslední naše zastavení bylo na Václavském náměstí. Cesta vlakem se nám zkomplikovala natolik, že pro velké množství cestujících i přesto, že jsme byly jen čtyři jsme se rozdělily a sešly se až v České Třebové.  Ověřily jsme spojení vlaku a autobusu a opravdu to funguje. Moc se nám výlet líbil a těšíme se na další.

Back to top

Skip to content