Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Slavnostní vyhlášení VCÚ 2013

< ![endif]–>

V sobotu 9.listopadu se naše soutěžní družstva spolu s ostatními z našeho okresu rozloučila s letošní soutěžní sezónou na slavnostním vyhlášení Velké ceny Ústeckoorlicka. Vyhlašování výsledků se letos konalo vůbec poprvé odděleně (vždy se vyhlašovalo na závěrečné soutěži) a pořadatelství se ujal SDH Česká Rybná. My jsme se domluvili s našimi sousedy z Nepomuk a Horní Čermné a jeli jsme spolu s nimi autobusem. Slavnostní akce proběhla v sokolovně v Lukavici u Žamberka, protože sál v České Rybné by nebyl schopen pojmout tolik lidí. Pořadatelé si dali záležet po všech stránkách a tak bylo krom vyzdobeného sálu a vlastního vyhlašování připraveno také spoustu doprovodného programu – tombola, předtančení, vyhlašování nejlepší videoprezentace, které si o sobě připravila družstva a nechyběla ani živá kapela. Vše bylo velice slavnostní a v zaplněném sále seděli muži v uniformách, kravatách, nebo jiném slavnostním oblečení, ženy byly oděny do krásných šatů. Čest moderovat tuto akci dostal Petr Jirásek, který přítomné postupně seznamoval s umístěními a dosaženými výsledky jednotlivých družstev. Nejlepší tři družstva v obou kategoriích byla vyhlášena na závěr a vystoupila na připravené stupně vítězů. V kategorii mužů to byl třetí Letohrad-Orlice, druhý Bystřec a z celkového vítězství se radoval Letohrad-Kunčice C. Mezi ženami patřil bronzový stupínek Letohradu-Červené, stříbrný České Rybné a na ten nejvyšší vystoupily holky z Letohradu-Orlice. Všech šest týmů převzalo medaile, vítězové putovní poháry a následně zapózovalo před houfem fotografů. Krátce po vyhlášení výsledků začala hrát kapela Brilant band, mimochodem hrála výborně a následovalo neméně pěkné předtančení. Po 22 hodině byly vyhlášeny nejlepší videoprezentace – mezi muži se odborné porotě nejvíce líbil Horní Třešňovec, mezi ženami pak Letohrad-Orlice – obě družstva si odnesla jako cenu velkého plyšáka. Zábava byla výborná a pořadatelům patří velký dík za tuhle super akci!

A jak si vlastně v letošní sezóně vedla naše soutěžní družstva?

Naše družstvo mužů vstupovalo do sezóny pouze s jednou změnou v sestavě oproti loňskému roku – na béčka přišel Pepa Kozel z Lanškrouna a s jasným cílem, minimálně obhájit, ale spíš vylepšit celkové sedmé místo. Ovšem realita byla od plánů na míle vzdálená. Za celou sezónu se nám nepodařilo sladit útok tak, abychom na jeho závěru měli čas, se kterým bychom se mohli umístit v popředí tabulek. Nutno říct, že se nedařilo především proudařům, kteří se mezi sebou střídali sice s drobnými, ale v konečném důsledku zásadními chybami. Každá ztracená desetinka vteřiny totiž při dnešní konkurenci znamená posun o několik míst níže v celkovém hodnocení. A tak nejenom, že jsme nezopakovali vítězství v závodě z loňského roku – našim nejlepším letošním umístěním bylo 6.místo ze soutěže v Nekoři. Navíc se nám ani jednou nepodařilo překonat osobní rekord – v loňském roce hned několikrát. Suma sumárum naše letošní výkony stačily pouze na celkové 11.místo a to je pro nás velkým zklamáním.

Výsledky v jednotlivých závodech:

Vysoké Mýto – 13.místo z 18

Horní Třešňovec – 11.místo z 18

Bystřec – 7.místo z 19

Černovír – 18.místo z 21

Letohrad-Červená – 8.místo z 15

Dolní Třešňovec – 8.místo z 18

Mladkov – 10.místo ze 17

Česká Třebová – NP

Letohrad-Orlice – 8.místo z 19

Brandýs nad Orlicí – 11.místo z 19

Lanškroun – 13.místo z 16

Lanšperk – NP

Nekoř – 6.místo ze 17


Videa ze všech letošních závodů najdete na odkazu:

http://www.youtube.com/watch?v=ITFlLVMlYsI&list=PLZJy6suLHJ3fKRUwNgifBmfIrpGQ9xjq_


Videoprezentaci najdete na odkazu: http://www.youtube.com/watch?v=Fx1y_RsBxQA


Ženské družstvo se v loňské sezóně potýkalo s problémy se sestavou a skončilo na 7.místě VCÚ. Před letošním ročníkem, kdy jsme dopředu věděli, že nebude běhat Lenka Žabková, bylo jasné, že vylepšit si umístění bude velice složité. K Lence se navíc přidaly ještě Mirka Šilarová, která se věnovala hlavně přestavbě domu a takřka celou sezónu vynechala i Jitka Melezínková kvůli nemoci. Když k tomu přičteme, že post levé proudařky je delší dobu prázdný, tak nám výjde že z družstva, které bylo po několik uplynulých let naší sportovní chloubou zůstalo pouze torzo, neschopné bez cizí pomoci běhat. A tak za náš tým takřka všechny závody odběhaly Markéta Jelínková z Nepomuk a Romča Kalousová nebo Lucka Raliková z České Rybné. Na dalších postech jsme využili pomoci mnoha dalších holek z ostatních týmů. I přes velkou snahu se nepodařilo dát družstvo dokupy na všechny závody. Odježděných pouze 10 závodů ze 13 a spousta nepovedených pokusů vedlo ke končenému 8.místu v celkovém pořadí VCÚ. V tuto chvíli naše ženské družstvo kráčí nad propastí po staré lanové lávce a čeká, kdy se přetrhne zteřelé lano nebo praskne ztrouchnivělé prkénko.


Výsledky v jednotlivých závodech:


Vysoké Mýto – NP

Horní Třešňovec – 2.místo z 8

Bystřec – 11.místo z 12

Černovír – 1.místo z 10

Letohrad-Červená – 5.místo z 8

Dolní Třešňovec – 3.místo z 9

Mladkov – 8.místo z 9

Česká Třebová – 8.místo z 9

Letohrad-Orlice – bez naší účasti

Brandýs nad Orlicí – bez naší účasti

Lanškroun – 7.místo z 10

Lanšperk – bez naší účasti

Nekoř – 10.místo z 12


Videa ze všech letošních závodů najdete na odkazu:

http://www.youtube.com/watch?v=XposVvZlJvg&list=PLZJy6suLHJ3cWgNlmsr_GUNYVyB0XDLr0


Videoprezentaci najdete na odkazu: http://www.youtube.com/watch?v=G_-L-tT_jhA

Back to top

Skip to content