Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Slavnostní vyhlášení výsledků Velké ceny Ústeckoorlicka 2014

Vrcholem jakékoliv soutěže je vždy vyhlášení vítězů. Jinak tomu není ani u seriálu Velké ceny Ústeckoorlicka. Ocenění soutěžních družstev už druhým rokem proběhlo na slavnostním večeru v sokolovně v Lukavici. Pořadatelství se stejně jako v předchozím roce zhostil sbor hasičů z České Rybné, kteří už po loňském ročníku dobře věděli do čeho se pouští. My jsme se opět spojili s kamárády z okolních obcí a zajistili si společnou dopravu autobusem, který v sobotu 8. listopadu večer postupně vyzvedl týmy z Nepomuk, Dolního Třešňovce, Horního Třešňovce a Horní a Dolní Čermné.

Vyhlašování začalo s několikaminutovým zpožděním, ale za účasti téměř všech týmů Ústeckoorlicka. Našim družstvům se letos příliš nedařilo a medailové pozice tak bohužel ani zdaleka neohrozily. Družstvo děvčat skončilo v kategorii žen na 8. místě a družstvo mužů zakotvilo na kulaté 10. příčce. Bednu nakonec obsadily týmy, jejichž umístění nebylo žádným překvapením. V kategorii žen se s třetím místem nakonec musely „spokojit“ holky z České Rybné, kterým na 2. místo jen o jediný bod utekla děvčata z Kunčic. Zlatou příčku s přehledem obhájily loňské vítězky, holky z  Orlice. V kategorii mužů už byly bodové rozestupy na bedně trochu výraznější. Třetí bronzovou příčku si vysloužili chlapi z Bystřeckého béčka. Stříbrné medaile si odnesli kluci z Orlice a zlatou příčku s náskokem 25bodů získali borci z Kunčického céčka s několika rekordy na účtě. Osvědčeným zpestřením z loňského ročníku byla prezentační videa soutežních týmů, jejichž účelem bylo v krátkosti představit jednotlivá družstva, ale také pro ně byla vyhlášena samostatná kategorie soutěže o nejlepší prezentaci mužů a žen. Zde se naskytla příležitost zbavit se hořké pachuti z umístění ve VCÚ a vychutnat si aspoň na chvíli sladké vítězství, protože videoprezentace družstva žen byla porotou zvolena jako vítězná. Přestože video mužů sklidilo asi největší aplaus v sále, porota vyhodnotila jako vítěze v mužské kategorii už zmíněné vítěze VCÚ – Kunčické céčko, takže naši hoši loňské vítězství bohužel neobhájili. Do Síně slávy VCÚ byl letos slavnostně uveden Miroslav Franc z Černovíra, kterého všichni dobře známe jako rozhodčího, ale především jako startéra převážné většiny závodů. Po tomto ocenění následovala volná zábava za hudebního doprovodu skvělé kapely Brillant Band z Rychnova nad Knežnou. V průběhu večera nechyběla nabídka lístků do bohaté tomboly nebo kulturní vložka v podobě vystoupení taneční skupiny ze Žamberka. Všichni se celý večer výborně bavili a po oficiálním ukončení akce cca kolem druhé hodiny ráno, jsme se všichni zase nasoukali zpět do autobusu, který nás rozvezl k domovům.

Na závěr nezbývá než smeknout před pořadateli, kteří již podruhé vstoupili do téže řeky, nenechali se semlýt proudem a vše opět zvládli na jedničku. Nechme se překvapit, zda se stejného úkolu ujmou i do třetice nebo se najde jiný sbor, který odpoví na jejich tichou výzvu a udrží kvalitu tohoto slavnostního večera na takovéto úrovni.

To ale neplatí o kvalitě našich sportovních týmů. Zde je důležité si nejprve sednout a vyjasnit vzájemná očekávání v nadcházející sezóně. Výstupem by měl být společný cíl a jasná strategie, díky které by mohl za rok aspoň některý z našich týmů útočit na stupínky vítězů.

 

Vítězná videoprezentace ženského týmu ke shlédnutí ZDE

Videoprezentace mužského týmu ZDE

Fotogalerie ze slavnostního večera ZDE

Back to top

Skip to content