Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Sportovní sezóna SDH Horní Třešňovec 2017

Sportovní sezóna 2017

Letošní soutěžní sezónu jsme zahájili již tradičně na okrskových závodech v Lanškrouně, kde „naše barvy“ hájila dvě družstva – muži I a muži II. Ženské týmy již po několik let na těchto závodech nesoutěží, protože žádný sbor v našem okrsku není schopen sestavit soutěžní tým pouze ze svých členek. Jedná se o soutěž postupovou, takže se zde kromě požárních útoků běhá soutěž jednotlivců přes překážky. Máme si tak vždy jednou za rok možnost ověřit, zda jsme ještě schopni překonat bariéru a přeběhnou v našich očích stále užší lávku. Stejně jako v loňském roce se oběma našim družstvům podařilo soutěž vyhrát. V soutěži jednotlivců obsadil 1.místo Petr Jirásek a na místě 3. skončil Michal Marek ml. Úvod roku byl tedy úspěšný a my jsme se mohli začít plně soustředit na Velkou cenu Ústeckoorlicka, kde na nás čekalo 10 soutěží.

Ženské družstvo se již několik let potýká s nedostatkem členek a v předešlých sezónách muselo situaci často řešit půjčováním z jiných týmů – především pak levých proudařek. Na úvod letošní sezóny se tým musel navíc vyrovnat také s absencí pravé proudařky Mirky Skalické, která si užívala na mateřské dovolené. Holky do svých řad přivedly nové členky – Vendulu Pechancovou a Lucku Netkovou a během prvních závodů využily pomoci proudařky z Horní Čermné. O to víc ženské družstvo trénovalo, aby se nové posily rychle zapracovaly. Ten, kdo se okolo požárního sporu pohybuje, tak ví, že konkurence zde je obrovská a nahradit některého člena novým tak, aby se to neprojevilo na výkonnosti celého týmu je prakticky nemožné. Proto holky neměly ambice vyhrát ligu, ale spíše se seběhat a připravit na příští ligový ročník. Případné úspěchy v letošní sezóně měly být jakýmsi bonusem. Každopádně si holky za svou bojovnost zaslouží velkou pochvalu. Ne všechny závody se samozřejmě povedly, ale za nasazení se dostavily odměny v podobě druhého místa v Černovíru a Brandýse nad Orlicí. Před posledním závodem v Nekoři se navíc okolnosti vyvinuly tak, že ho holky musely absolvovat pouze v 6 lidech. Nakonec se vše podařilo zaběhnout a celkové 4.místo v letošním ročníku VCÚ je krásným umístěním. Holkám gratulujeme a do příští sezóny jim přejeme, aby se opět vrátily do bojů o příčky nejvyšší. Za tým Horní Třešňovec ženy v letošním roce běhaly: Markéta Jelínková, Jitka Melezínková, Lucka Mačátová, Lucka Hrabčuková, Lenka Žabková, Vendula Pechancová, Lucka Netková a Mirka Skalická.

Mužský tým zaznamenal před začátkem sezóny dvě zásadní změny – na rozdělovači nahradil Robina Caldu Michal Sudík a na béčkách místo Pepy Kozla začal běhat Filip Martínek. Tým se podařilo dát dohromady až poměrně pozdě, kdy již první závody klepaly na dveře, takže panovaly velké obavy, jak budeme schopni konkurovat ostatním, již seběhaným družstvům. Že byly opodstatněné ukázala hned první soutěž na domácí trati, odkud jsme si odvezli 0 bodů. Stejně tak, jako ženy jsme doháněli tréninkové manko a proto jsme chodili běhat na hřiště i dvakrát týdně. První vlaštovkou bylo druhé místo v Černovíru. Následovalo 5.místo v Dolním Třešňovci, 6.místo v Brandýse nad Orlicí a díky novému osobnímu rekordu 3.místo v Dolní Čermné. Rázem jsme se dostali do situace, kdy jsme před sebou měli reálnou šanci umístit se v celkovém pořadí VCÚ „na bedně“. Tři body z Lanškrouna a nula z Lanšperka nás však velice rychle usadily na zem a před posledními závody z Nekoře byla šance alespoň na celkové třetí místo čistě teoretická. Muselo by se nám totiž podařit poslední soutěž vyhrát a navíc by týmy v tabulce před námi musely své pokusy pokazit. A vzhledem k tomu, že náš tým dokázal některou se soutěží VCÚ vyhrát pouze jednou a to již před pěti lety, byla tato šance asi tak velká, jako že si na Vánoce půjdete na zahrádku natrhat čerstvé jahody. Nachystejte si nějakou misku a na Štědrý den se zajděte podívat na záhonek, protože takřka nemožné se nám podařilo. Poslední závod vyhráváme s náskokem 0,08 s a všechny další teoretické možnosti se také vyplnily. V celkové tabulce máme stejný bodový zisk jako Lukavice. Navíc díky prvnímu místu právě z posledního závodu máme větší počet lepších umístění z jednotlivých soutěží a končíme tak na celkovém 3.místě v letošním ročníku VCÚ, což je historicky nelepší umístění mužského týmu! Za tým Horní Třešňovec muži v letošním roce běhali: Míra Šebrle, Petr Mačát ml., Vláďa Čajnák, Filip Martínek, Michal Sudík, Michal Marek ml.. a Petr Jirásek.

Zdaleka nejúspěšnějším družstvem však v tom letošním roce byl tým veteránů, který se zúčastnil čtyřech závodů. V Lanškrouně v Horním Třešňovci a v Dolním Třešňovci obsadil vždy 1.místo. Hořkost porážky okusil až při poslední soutěži v Lanškrouně, kde skončil na místě druhém. Závodníků se v týmu vystřídalo hodně a tak je zde nebudu psát, abych na někoho nezapomněl.

Netradičně již na začátku října odjela slavnostně oděná soutěžní družstva na vyhlašování Velké ceny Ústeckoorlicka do Lukavice. Pořadatelem byla po dvouleté přestávce Česká Rybná a moderátorem Petr Jirásek. Mužský tým si svůj historický úspěch užíval v nových košilích a kravatách, které si pro tuto příležitost zakoupil. Akce byla vydařená a všichni jsme si ji moc užili. Navíc se nám podařilo dovršit zlatý hattrick. Po vítězné vidoeprezentaci mužů z roku 2013 a žen z roku 2014 zvítězila také letošní prezentace mužského týmu – tentokrát ve formě básně. Letošní úspěšná sportovní sezóna byla tímto zdárně ukončena a my si můžeme přát, abychom takto pokračovali také v roce 2018. Chtěli bychom tímto poděkovat Obci Horní Třešňovec, která nám poskytla pro letošní rok dotaci 20 tis. právě na požární sport.

Vyhlašování VCÚ - ženy

Vyhlašování VCÚ - muži

Vítězná básnička družstva mužů:

Za sedmero řekami a sedmero kopci

Sídlí skvělý mužský tým v té nejkrásnější obci.

Máča, Šéba, Michal, Vláďa, Filip, Petr, Majk

To je sedm vyvolených, aby tým byl cajk.

Vymakané postavy a tělo samý sval

Atraktivnější by v lize těžko dohledal.

Všimněte si výkonnosti, jak nahoru jim letí,

Loni byli dvanáctí a letos už jsou třetí.

Jsou to samí mladí kluci navíc k tomu krásní

My vám je teď přiblížíme v této krátké básni.

V úvodu však zklamu všechny vdavekchtivé dámy,

Všichni už jsou zadaní, jen dva jsou dosud sami.

Mizerný start do sezóny vysvětlit nedovedem

Vždyť jsme začli trénovat snad už čtrnáct dní předem.

Nula z trati domácí je neúspěchem přeci,

Uvidíme jak tabulkou stoupnem po Bystřeci.

Čas lehce pod devatenáct, co chtít ještě více

Z top ten nás však vyšoupli dokonce i Jinolice.

Zatím jsme dost u dna, však neztrácíme víru,

Že tu smůlu zlomíme hned příště v Černovíru.

Už se skoro rýsovala první zlatá tečka,

Předběhli nás pouze kluci z Kunčického béčka.

V Nepomukách další nula a jak řek košař Míra

Buďme rádi že nakonec klekla časomíra.

V Dolním foukal silný vítr, bili hromy, blesky,

My bereme páté místo a cítíme se hezky.

Následuje přestávka a prostor pro zlepšení

Sejít se uprostřed žní však vůbec snadné není.

Na trénincích dřeme všichni do úmoru těla

Pak sledujem video ať víme jak to dělat.

Do Brandýsa odjíždíme dobře připravení

Zdolat jejich válce v terčích ale lehké není.

Deset bodů do tabulky s časem nad dvacet

Je to vážně pravda, ač zní jak legrace.

V Dolní Čermné jsme jak doma, tam to jistě padne,

Dráhu ala spartan race náš tým tam hravě zvládne.

Patnáct osmdesát čtyři, to byl rekord osobní,

Tento úspěch slavili jsme ještě mnoho dalších dní.

U sousedů v Lanškrouně měl každý svoji rodinu,

Aby si to užili tak stříkáme snad hodinu.

Do Lanšperka odjíždíme jako favoriti

Pravý proudař nesestříknul a jsme zase v řiti.

Berem do ruk kalkulačku a už máme jisto

Postup na bednu je možný jen přes první místo.

Tento plán je bohužel však velmi rychle zmařen

V Horní Čermné u konzumu jsme přišli o proudaře.

Včera to dost přepísknul a celé ráno zvrací

My jedeme do Nekoře, on se domů vrací.

Tak pokračujem v šesti porvat se s osudem

Brod je ještě daleko, kalhoty svlíkat nebudem.

Sehnat někde náhradu nebude ale hračka

O proudaře v naší lize je poměrně dračka.

Musí to být skvělý běžec a né žádná herka

Tak jsme si šli na jistotu půjčit od Lanšperka.

Jdeme druzí na start a útok se nám daří

Je však spousta týmů co mohou úspěch zmařit.

Díky souhře náhod a podpoře všech svatých

Na poslední soutěži náš tým končí zlatý.

Chcete-li být úspěšní, tak je tu malý návod

Nejdůležitější je vyhrát poslední závod.

Závěr patří mistrům, ale jak se říká,

Na bednu nám dopomohla i z prdele klika.

Gratulujem Kunčicím a Bystřeckému Áčku

Vaše stupně máme ale za rok ve hledáčku.

Užívejte večera a mějte se blaze

Příští rok se sejdeme na závodní dráze.

Back to top

Skip to content