Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2011 – LETOHRAD-ČERVENÁ

Předposlední soutěží před měsíční přestávkou byla v sobotu 16.července byl Rotnecký pohár v Letohradu-Červené. Běhá se zde na poměrně úzké louce hned vedle řeky a tak by asi málokdo čekal, že budou padat nějaké zvlášť dobré časy. O tom, že zdání někdy klame přesvědčila všechny hned první mužská družstva, která se postavila na startovní čáru. Domácí Letohrad-Červená s novým osobním rekordem 17,74 s nakonec bral až 4.místo. V pořadí druhý startující Letohrad – 17,40 s a konečné 2.místo. Letohrad-Orlice – 17,05 s a nový rekord ligy.

Naše mužské družstvo vstupovalo do soutěže se startovním číslem 6 předvedlo poměrně vydařený útok, který zastavil časomíru na čase 18,84 s. Sice si zlepšilo osobní rekord o takřka sedm desetin vteřiny, ale přesto to stačilo pouze na průběžné 6.místo. Dost mizerné vyhlídky na dobré umístění, obzvlášť, když mělo startovat ještě dalších 15 družstev. Těm už se však tolik nedařilo a tak z toho nakonec bylo celkové pěkné 8.místo.

Ženské družstvo vstoupilo do své části ve své staré sestavě a tudíž v maximální síle a všichni byli plni očekávání, jestli to bude konečně stačit na umístění na bedně. Výkony v ženské kategorii šly totiž v letošním roce takovým způsobem nahoru, že umístit se na špici znamená výrazně překonávat vlastní osobní rekordy. Holkám se útok povedl v čase 18,48 s (na pravém proudu dokonce 17,75 s), což takřka po celou dobu znamenalo průběžné 3.místo, protože ještě lépe se vedlo domácímu Letohradu-Červené – 18,21 s a letos nedostižnému Letohradu-Orlici – 17,27 s (na levém proudu 16,84 s!). Dvě družstva před koncem si však svůj osobní rekord výrazným způsobem v čase 17,37 s vylepšily holky z Letohradu-Kunčic a tak z toho bohužel byla letos již třetí „bramborová“ medaile. V sobotu 23.července proběhne závod na Novém náměstí v České Třebové a pak bude následovat měsíční pauza.