Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2012 – Černovír

Druhým závodem pokračovala letošní Velká cena Ústeckoorlicka. Soutěžní družstva se tentokrát sjela do Černovíru, kde proběhl již XXI. ročník soutěže o Černého výra. Opět se běhalo na nástřikové terče a tak jako v Černovíru obvykle, podmínky nebyly ideální. Tentokrát nefoukal vítr, ale pořadatelé nebyli důslední při přípravě dráhy. Konkrétně posekání a tak byly podmínky bojové. Favorité, zjevně zaskočeni, nabízeli pro příští rok, že dráhu přijdou posekat osobně, nám to však větší problémy nedělalo, protože jsme na tento povrch zvyklí z tréninkové dráhy.

          V mužské kategorii mezi sebou soupeřilo 20 družstev a příliš se nevedlo favoritům, takže výsledky byly opět poněkud překvapivé. Naše družstvo povzbuzené vítězstvím na domácí trati, se na dráhu vydalo jako deváté v pořadí a stejně jako před čtrnácti dny předvedlo velice solidní výkon. Dosažený čas 22,83 s v tuto dobu stačil na průběžné třetí místo za prozatím vedoucí Bystřec B (21,93) a za ním druhý Mostek (22,39 s). Na tomto místě jsme se po zaváhání mnoha favoritů drželi poměrně dlouho, až do té doby, kdy se ke svému pokusu vydali naši sousedé z Dolního Třešňovce A. Těm se útok povedl na výbornou a čas 21,73 s je nakonec posunul na 1.místo, což byl pro ně stejně jako pro nás na první soutěži historický počin a jejich vůbec první vítězství ve VCÚ v historii. Po dvou proběhnutých soutěžích si náš tým upevnil první příčku v průběžném pořadí a zvýšil náskok na své nejbližší pronásledovatele (Turov, Mostek, Bystřec B a Dolní Třešňovec A) už na 5 bodů. O dalších 6 bodů zpět je prozatím Letohrad.

          Mezi ženami spolu o stupně nejvyšší soupeřilo 12 týmů. Naše holky chtěly vylepšit šestou příčku z prvního domácího závodu a připsat si do tabulky co nejvíce bodů. Bohužel se jim pokus opět nevydařil a tentokrát si proudařky prohodily pozice. Na první soutěži prostříkal pravý proud, tentokrát ten levý a dosažený čas 27,20 s stačil pouze na celkové 8.místo. Návrat k výsledkům loňské sezóny předvedla družstva z letohradska. Na první místo vystoupil Letohrad (22,24 s), druhé skončily holky z Letohradu-Orlice (23,49 s), třetí Letohrad-Kunčice (23,76 s) a čtvrtý Letohrad-Červená (23,24 s). V celkovém pořadí jsou na prvních třech místech Letohrad, před Letohradem-Červenou a Letohradem-Orlicí. Našim holkám patří průběžné 6.místo.

          Černovírskou specialitou je finále pěti nejlepších družstev mužů a žen. Ty se spolu navzájem promíchají, takže běhají družstva smíšená (v každém družstvu musí být alespoň 3 ženy). Naši muži stejně jako loni, kdy ve finále dokázaly zvítězit, běžely s družstvem žen z Letohradu-Kunčic. Tentokrát se však tolik nedařilo a s časem 31,05 s obsadili až poslední páté místo. Do finále se po dřívějších odjezdech několika ženských družstev dostaly také naše ženy, které běžely spolu s muži z Mostku. Předvedly výborný výkon a s časem 20,97 s obsadily 1.místo! Další závody proběhnou už za týden – v neděli 1.července v Bystřeci, kde se letos poprvé poběží na sklopné terče. A vzhledem k tomu, že je bystřecká soutěž zařazena také do Východočeské hasičské ligy, čeká nás pořádná porce útoků.

 

Pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=-fuKqz03q0M

Pokus žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=_X5iCIVP4Yo

Finálový pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=4dJX-QzdJE4

Finálový pokus žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=mUmDDrTHVFk

 

Back to top

Skip to content