Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2012 – Lanškroun

Sobotními závody v Lanškrouně skončila pro soutěžní družstva dlouhá série závodů na 3B sklopné terče. Velká cena Ústeckoorlicka má před sebou poslední dva závody, v Lanšperku – na 2B hadice sklopné terče se dvěma pokusy a závěrečný v Nekoři – na 3B nástřikové terče.

Pro nás tato trať není zrovna oblíbená, takže jsme rádi, že je tato atletická část VCÚ za námi a my jsme ji zvládli v rámci svých možností poměrně úspěšně, tj. že jsme se nepropadli tabulkou do těch nejnižších pater. Na lanškrounské dráze, která je trochu do kopečka se nám v předešlých letech poměrně dařilo, takže jsme doufali, že v tomto trendu budeme pokračovat i letos. Po odběhnutí svého pokusu v čase 18,66 s jsme si moc nadějí na dobré umístění nedávali. Ovšem touha družstev sebrat z poslední dlouhé sklopné dráhy maximální bodový zisk v kombinaci se zrádností lanškrounské dráhy nakonec znamenaly pro mnoho družstev předvedlo nezdařilý útok a pro nás celkem dobrý bodový zisk – 9 bodů za celkové 7.místo. Nutno říct, že jsme měli také kousek štěstí, protože Mostek zastavil časomíru ve stejném čase jako my a Brandýs nad Orlicí byl o pouhé dvě setinky pomalejší. Naopak o 3 setinky rychlejší byli kluci z Turova. Soutěž vyhrálo družstvo Letohrad-Kunčice B, kterému chyběli pouhé 4 setiny vteřiny k překonání rekordu ligy. Naše družstvo je před posledníma dvěma závody na celkovém 6.místě, když ztrácíme 5 bodů na pátý Letohrad, 6 bodů na Letohrad-Kunčice C a 9 bodů na Letohrad-Orlici, který je na 3.místě. Ligu vedou už takřka jistí šampióni z Bystřece B před svými kolegy z Bystřece A.

Ženské družstvo chtělo navázat na vítězství z předešlého závodu a pokusit se prokousat do vyšších pater ligové tabulky. S tím ovšem nesouhlasila družstva z Letohradska – Letohrad-Orlice – 17,24 s, Letohrad-Kunčice – 17,54 s, Letohrad-Červená – 17,67 s a Letohrad – 18,22 s. A tak na holky zbylo „až“ 5.místo za čas 18,99 s. V celkové tabulce to znamená, že si upevnily 7.místo, avšak na své nejbližší soupeřky ztrácí 12 bodů, což je už ztráta takřka propastná. Holky ale určitě ještě neházejí flintu do žita, když brod je ještě daleko a budou bojovat až do konce.

Závěrečnou kategorií byla soutěž veteránů. Tu místní zařadili namísto tradičního finále, které se běhalo v předešlých letech. Důvodem byly problémy s dřívějšími odjezdy družstev. Ani tady se pořadatelům nedařilo o moc lépe, protože se do soutěže přihlásila pouhá dvě družstva. Domácí Lanškroun a my. Jako první na dráhu vyběhli domácí a předvedli krásný čas 16,90 s. To pro nás byla velká výzva, se kterou jsme se však nedokázali porvat a po krocení hadic na béčkách a následnému čekání na dopad rozdělovače z ukrutné výšky jako loupežnické palice v Mrazíkovi jsme předvedli spíš exhibici v čase 21,24 s.

Pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=_4FQGyKHAXc

Pokus žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=83nIlN3iuI8

Pokus veteránů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=XDV2sqH8boU

Back to top

Skip to content