Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2012 – Letohrad-Červená

V Letohradu-Červené, okrajové části Letohradu proběhla v sobotu další soutěž letošní Velké ceny Ústekoorlicka. Běhá se zde na úzké dráze podél řeky, což v kombinaci s dešťovým počasím z minulého týdnu navozovalo obavy, aby dráha nebyla až příliš měkká a soutěžní družstva mohla podávat ty nejlepší výkony. Předpověď se tak trochu vyplnila, protože časy (především v mužské kategorii) opravdu nebyly nic moc.

          Naše mužské družstvo vstupovalo do soutěže, která se běhá na sklopné terce, navíc po nulovém závodě v Bystřeci trochu s respektem a hlavně v očekávání, jak se s dráhou popereme. S trochu pomalejší vodou jsme si sice vytvořili osobní rekord s časem 18,49 s, ale vzhledem k tomu, že na předešlých závodech na sklopné terče by to stačilo až na desáté místo jsme určitě spokojeni nebyli. A spokojeno se svým předvedeným výkonem nakonec nebylo větší množství družstev, takže nám to nakonec stačilo na velice pěkné 7.místo. Soutěž už potřetí za sebou ovládl Bystřec B s časem 17,54 s, před druhým Letohradem-Červenou – 17,77 s a třetím Turovem – 17,81 s. V celkové tabulce VCÚ jsme opět klesli o stupínek níž – na 5.místo se ztrátou jednoho bodu na čtvrtý Turov, 3 bodů na třetí Bystřec A a 5 bodů na druhý Letohrad. Tabulce vládne Bystřec B, který má na svého nejbližšího pronásledovatele náskok už 31 bodů!

          Co nedokázali divákům předvést muži o to se postaraly ženy. Především pak v letošní sezóně opět suverénní Letohrad-Orlice, která se po nepříliš vydařeném začátku ligy žene mílovými kroky za obhajobou loňského prvenství. Orlické holky opět dokázaly překonat rekord ligy, který má v současné době novou hodnotu 16,95 s! Takřka o vteřinu porazily druhý Dolní Třešňovec – 17,74 s a třetí Českou Rybnou – 18,13 s. Naše holky stále nedokázaly prolomit smůlu a po nešťastně do sebe zamotaných hadicích obou proudařek obsadily s časem 19,40 s 6.místo. V celkovém pořadí ligy klesly na místo sedmé a vlak těch nejlepších ženských družstev ligy už jim pomalu začíná mizet v dáli. Liga však ještě není ani v polovině, takže se snad holkám opět začne dařit a budou se tabulkou prokousávat výš. Sice to půjde těžko, ale určitě na to mají.

          Naše mužské družstvo postoupilo díky dřívějším odjezdům některých mužských družstev do finále. Jelikož ale také od nás někteří muži odjeli dříve, dali se dohromady s Dolním Třešňovcem a na rozdělovači dokonce s Lenkou Žabkovou a ve finále obsadili v mužské kategorii krásné 3.místo z pěti družstev. Příští závody proběhnou v sobotu 21.července v Mladkově, kde se běhá na dva pokusy, přičemž se započítává čas toho lepšího.

Pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=aSfJ-hEoqyg

Pokus žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=YNKRuUuUOiY

Finalový pokus najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=D-eA6wvUEgU

Back to top

Skip to content