Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2012 – Nekoř

V sobotu 15.září byl v Nekoři svým dvanáctým závodem ukončen letošní ročník Velké ceny Ústeckoorlicka. Ročník plný krásných výkonů, pokořených rekordů a někdy také zklamání. Na jednotlivých závodech se vystřídalo 37 mužských a 17 ženských družstev. Čtyřikrát se běhalo na nástřikové terče a osmkrát na „sklopky“, přičemž muži měli v Lanšperku trať zkrácenou na 2 hadice B. Uplynulá sezóna opět patřila především družstvům z letohradska, kterých se mezi nejlepších pět v obou kategoriích dokázalo vměstnat hned sedm. V ženské kategorii se mezi ně probojovaly svým 4.místem naše sousedky z Dolního Třešňovce, mužskou část ovládlo Bystřecké B, před Bystřecí A.

Ženská kategorie zná pouze 4 družstva, která dosáhla na stupínek nejvyšší. Suverénní celkové vítězky z Letohradu-Orlice, které vyhrály 7x, celkově druhý Letohrad, jehož členky se radovaly 3x a po jednom vítězství si připsal celkově třetí Letohrad-Červená a naše holky. Rekordy se mezi ženami přepisovaly hned 4x, pokaždé na sklopné terče a pokaždé díky Letohradu-Orlici. Jeho členky dokázaly posunout hranici rekordu až na 16,58 s!

Mezi muži se o prvenství v závodech podělilo 8 různých družstev. 4x se radovali celkoví vítězové VCÚ, muži z Bystřece B, 2x celkově druhý Bystřec A, stejného počtu vítězství dosáhl také celkově třetí Letohrad-Kunčice C a po jednom vítězství jsme si připsali my, Dolní Třešňovec, Letohrad-Orlice, Letohrad-Kunčice B a Letohrad-Červená. Rekordy se opět posouvaly pouze na sklopné terče a to pouze dvakrát. Jejich novým držitelem je na trati 3B Letohrad-Kunčice C, který jako první překonal hranici 17 s – nový platný rekord má hodnotu 16,99 s a stejný tým se může minimálně na rok pyšnit také rekordem na 2B – 14,73 s.

Naše ženské družstvo se zúčastnilo 11 závodů a po celý ročník se potýkalo s problémy se sestavou, kde nás jako již několikrát zachraňovaly holky z České Rybné. Nekompletnost týmu a také absence alespoň trochy štěstíčka znamenala na většině soutěží špatné výkony, které měly hodně daleko k tomu, co jsou holky schopny zaběhnout. Nedařilo se a postupně se vytrácela i bojovnost. Holky se už druhým rokem hledají a lehkost s jakou vyhrávaly závody v předešlých letech je tatam. Všechno změnilo až první vítězství na závodech v Brandýse nad Orlicí. To je trochu nakoplo a povzbudilo do dalších bojů. Na posledních dvou závodech si vytvořily osobní rekordy – v Lanšperku 18,31 s – 2.místo (zlepšení o 0,17 s) a na posledních závodech v Nekoři na nástřikové terče 22,29 s – 4.místo (zlepšení o 2,19 s). Bohužel probuzení přišlo až příliš pozdě a tak je celkové 7.místo spíše zklamáním. Snad holky v příští sezóně naváží na výkony z konce té letošní.

Mužské družstvo odjezdilo všech 12 závodů a na rozdíl od svých hezčích protějšků bylo takřka na všech z nich ve stejné sestavě. Také v tabulce se pohybovalo od samého začátku na nejvyšších příčkách a dlouho bojovalo o umístění v první pětce. Začátek ligy byl z těch málo uvěřitelných, když se nám podařilo poprvé v historii ligy vyhrát jeden ze závodů, navíc na domácí dráze a po vydařeném druhém závodě jsme se dlouhé tři týdny vyhřívali v čele celkové tabulky. Potom už nastoupily sklopné terče a náš postupný pokles tabulkou. Ten zahájily zpackané závody v Bystřeci, odkud jsme si odvezli neplatný pokus. Přesto jsme se pevně usadili mezi pěticí nejlepších družstev na okrese. Během sezóny jsme si výrazně vylepšili osobní rekordy na všech tratích. Nástřikové terče v Horním Třešňovci – 22,12 s (zlepšení o 0,70 s), sklopné terče na 3B v Mladkově – 17,62 s (zlepšení o 1,22 s) a sklopné terče na 2B v Lanšperku – 16,07 s (zlepšení o 0,60 s). Ani to nám však nestačilo a specialisté na sklopné terče z letohradska a Bystřece nás postupně v tabulce předběhli. Před posledními závody v Nekoři jsme byli na průběžném 7.místě se ztrátou 2 bodů na šesté a teoretickou nadějí na 5.místo na které jsme ztráceli bodů 11. Pokus se nám však vůbec nepodařil a předlouhý nástřik znamenal 14.místo. V celkové tabulce jsme zůstali na krásném 7.místě, kterým jsme vyrovnali nejlepší umístění mužského družstva v historii ligy z roku 2005, navíc s rekordním ziskem 97 bodů.

Pokus mužů z Nekoře najdete na:

http://www.youtube.com/watch?v=L4m4zrOYV7k

Pokus žen z Nekoře najdete na:

http://www.youtube.com/watch?v=T2FjY9IM7hw

Konečnou tabulku mužů najdete na:

http://vcu.cekuj.net/wp-content/uploads/2012/09/tabulkavcu2012muzi.pdf

Konečnou tabulku žen najdete na:

http://vcu.cekuj.net/wp-content/uploads/2012/09/tabulkavcu2012zeny.pdf

Zde najdete záznamy pokusů mužů ze všech soutěží letošního ročníku VCÚ:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLAA5797BC11146543&feature=view_all

Zde najdete záznamy pokusů žen ze všech soutěží letošního ročníku VCÚ:

http://www.youtube.com/playlist?list=PL14CE259CDAD59885&feature=view_all

Back to top

Skip to content