Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2013 – Bystřec

Uplynuly tři týdny a před námi byla třetí soutěž letošní VCÚ. Netradičně v neděli jsme zamířili do Bystřece, kde se sjela nejlepší družstva východních Čech, protože zdejší soutěž je zařazena krom Úteckoorlické ligy také do ligy Východočeské. Na velice rychlé dráze se o stupně vítězů podělila družstva z letohradska. První, v novém rekordu ligy skončil Letohrad-Kunčice C s časem 16,63 s, druzí skončili jejich týmoví kolegové – Letohrad-Kunčice B s časem 17,14 s a letohradskou nadvládu potvrdil Letohrad-Orlice s časem 17,43 s. Nám se útok opět nepovedl. Respektive se nepovedl pravému proudaři, který před nástřikovou čárou podklouzl a stříkal tak za sedu. Hrozný čas 19,84 s však díky zaváhání mnoha dalších družstev stačil na pěkné sedmé místo. V ženské kategorii se do VCÚ přihlásily holky z Vitínevsi, která válcují východočeskou ligu. A svou nadvládu potvrdily i tady, když braly první místo za čas 16,92 s. Druhá skončila s časem 17,68 s Česká Rybná a bronz bral Letohrad-Kunčice 17,87 s. Našim holkám se pokud vůbec nevydařil. Základna se moc nepovedla rozdělovači, který pak při pozdním vybíhání navíc přišlápl hadici levému proudu, který tak běžel bez kotouče a byl daleko od nástřikové čáry. Čas 25,04 s stačil na předposlední 11.místo. Po dvou započítávaných soutěžích jsou muži na průběžném 9.místě se ziskem 12 bodů, ženy prozatím bez bodu na 12.místě. Uvidíme, jak se nám bude vést 29.června v Černovíře.