Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2013 – Vysoké Mýto

V neděli 5.května jsme po dlouhé zimní přestávce vyrazili bojovat o první body v letošní Velké ceně Ústeckoorlicka do nejvzdálenějšího místa – Vysokého Mýta. Vysokomýtští o sobě bohužel v poslední době vysílají spíš negativní zprávy. Vše začalo již na listopadové schůzce, které se nezúčastnil žádný jejich zástupce a tak je před vyřazením z ligy zachránili kluci z Bystřece, kteří za ně zaplatili pořadatelský poplatek 1000,– Kč. Na začátku roku se ozvali znovu, tentokrát se změnou termínu ze soboty na neděli. V pozvánce pak většinu družstev zklamali, když oznámili, že se zde vůbec poprvé bude běhat pouze na jeden soutěžní pokus (dříve byla soutěž dvoukolová). Navíc všechny obvinili ze zásahu do suverenity pořadatele tím, že bylo na listopadové schůzce přijato pravidlo, které ukládá pořadateli dvoukolové soutěže povinnost zajistit dvě sady terčů. Co dodat, když na schůzce nebyl nikdo z Mýta, kdo by ostatním sdělil, že bude soutěž dvoukolová a případně vyjádřil nesouhlas s navrhovanou změnou pravidel, před jejich přijetím.

Symbolickou třešničku na dortu byla příprava hasičského stadionu v Mýtě. Pořadatelé to zřejmě pojali tak, že když jsme naštvaní my, tak musí být všichni. Posekána tak byla pouze dráha na které se běhalo a ve zbytku areálu jsme se brodili vysokou travou. Na zahajovacím nástupu bylo všem zúčastněným družstvům sděleno, že pokud se pravidla nezmění, nechce být v příštích letech Vysoké Mýto zařazeno do VCÚ. Po letošním ročníku je však otázkou, jestli o další učinkování Mýta v lize, jakožto pořadatelů budou méně stát pořadatelé, nebo závodníci.

Ale teď už k vlastním závodům. Zima byla letos obzvlášť dlouhá a tak času na přípravu nebylo mnoho. To se projevilo na výkonech většiny družstev a dosahované časy byly hodně vzdáleny od časů, na které jsou zvyklá. V kategorii mužů se soutěže zúčastnilo 18 družstev a spokojeni mohli být v Bystřeci, když jejich A tým dosáhl pěkného času 17,28 s a soutěž vyhrál. To samé platí o Kunčicích. „Céčko“ skončilo s časem 17,78 s druhé a „Béčko“ s časem 17,82 s třetí. Zklamaní naopak budou na Orlici – 19,11 s a 9.místo a v Letohradě – 19,59 s a 11.místo. Také my jsme svůj útok hodně pokazili a časomíru zastavili až na 20,60 s, což sice znamená první tři body do tabulky, ale chlubit se s tím rozhodně nikde nebudeme. Loňský vítěz ligy Bystřec B se soutěže nezúčastnil.

Do ženské kategorie se zapojilo pouhých 7 družstev, což je několikaletý rekord a znamenalo to, že stačilo dokončit pokus s platným časem a minimálně 3 body „byly doma“. To se však našim holkám nepovedlo a po hodně pokaženém útoku si připsaly NP. Z vítězství se radovaly holky z Letohradu-Červené – 18,07 s, druhá skončila Česká Rybná – 18,64 s a až třetí loňský suverénní vítěz ligy Letohrad-Orlice – 18,99 s.

Pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=ITFlLVMlYsI

Pokus žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=XposVvZlJvg

Back to top

Skip to content