Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Začala nová sezóna

Klub žen

Činnost klubu žen v letošním roce začala přípravou babského  bálu, který se konal 29. ledna. Účast byla tentokrát rekordně nízká, ale doufáme, že se zúčastněným ples líbil a že vyhráli některou z mnoha pěkných cen v tombole. Za ty děkujeme všem sponzorům.

Na 10. březen jsme, už nalákány pěkným počasím, naplánovaly první pěší výlet do lanškrounského muzea. Počasí nám nevyšlo, ale přesto jsme se sešly, a tak jsme se dovezly autem a výstavy v muzeu si prohlédly.Původně jsme mířily na výstavu fotografií nejznámějších vil v pardubickém kraji, dokumentech o jejich přestavbách a také architektonicky zajímavých nových vilách, a to i v Lanškrouně. Pak jsme zašly ale také do stálých expozic: historie Lanškrouna, život a dílo Jindřicha Pravečka a výstavu mincí. Nově je na zámku zařízena i komnata císaře Františka Josefa I. Ten v Lanškrouně pobýval 4 dny na manévrech a v té době byl ubytován v budově gymnázia. Nábytek, který byl pro něho zakoupen, je nyní vystaven právě v této císařské komnatě. Výlet byl pěkný, dozvěděly jsme se opět něco nového a potom ještě poseděly a popovídaly si v příjemném prostředí Sportbaru..

V pátek 18. března jsme byly, i se svými blízkými, na divadle v Dolní Dobrouči. Soubor místních ochotníků připravil v rámci 8. dobroučského divadelního jara hru „Hledá se manžel“. Tato komedie byla o tom, jak dobračka Opala sehnala své přítelkyni ženicha z inzerátu. Ale jak už to tak bývá, zjistila, že to není mladý, vysoký, krásný sportovec, ale 95-letý vysloužilý kapitán, který se chce sňatkem uchránit před umístěním do starobince. Kamarádka růženka ho samozřejmě nechtěla, a tak si ho vzala Opala sama a překazila tak jeho chtivé dceři plány s dědictvím. Hra byla plná humorných scének, protagonisté ji hráli celým srdcem, a tak jsme se zase hodně pobavili.Back to top

Skip to content