Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Lesní klub Březinka je inspirován lesními mateřskými školami. Působíme jako jediný lesní klub na lanškrounsku.

Hlavní myšlenkou klubu je rozvíjet děti v souladu s celoročním každodenním kontaktem s přírodou. Vzdělávání a příroda jsou v tomto přístupu stejně důležité. Pobytem v přírodě se mohou děti naučit víc, než jen barvy a druhy stromů. Hlavním cílem je uvědomění si základních podmínek k životu na Zemi reálnou zkušeností s nimi.

Většina programu proto probíhá venku za každého počasí. Dopolední program trávíme převážně v okolních lesích. Začátek a konec dne tráví děti v zázemí Březinky.

Líbí se vám myšlenka, že Vaše dítě stráví celé dny venku? Bude běhat bosky po měkké trávě, skákat do kaluží, stavět domečky pro skřítky nebo jen tak ležet v trávě a pozorovat brouky?

Jestli ano, přidejte se k nám!

Během roku, kromě pobytu v přírodě, organizujeme i jiné akce: výlety, navštěvujeme divadla, pořádáme brigády a příměstské tábory.

Lesní klub Březinka je určen pro každé dítě, které zvládne být pár hodin bez maminky a užít si to. Důležitým předpokladem je alespoň částečná samoobslužnost při hygieně a oblékání, pochopitelně ale rádi dětem s čímkoli pomůžeme.

Ve skupině je max. 10 dětí ve věku 2,5 – 7 let. Mladší děti se mohou účastnit pouze po předchozí domluvě.

O Vaše děti se staráme každý všední den od pondělí do pátku od 7:45 do 15:45. Vyzvednutí dětí nejpozději v 15:45 hod.

Kde nás najdete?

Horní Třešňovce se nachází 2 km od Lanškrouna (okres Ústí nad Orlicí). Spádové jsou pro nás okolní vesnice Horní Čermná, Dolní Čermná, Výprachtice, Ostrov, Rudoltice, Žichlínek, Albrechtice, Sázava, Tatenice, Damníkov a Luková.

Back to top

Skip to content