Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

24. březen 2007 – Dětský karneval

V sobotu 24. března 2007 pořádal náš sbor ve spolupráci se Základní a mateřskou školou Horní Třešňovec tradiční Dětský karneval. Oproti loňskému roku, kdy jsme se brodili v záplavě sněhu byl ten letošní nepoměrně teplejší. Po sněhu ani památky (ostatně jako takřka po celou zimu), jen občasných pár kapek deště kazilo krásné jarní počasí. Začátek byl ve 14.00 hodin a již notnou chvíli před tím se začaly do místního kulturního domu scházet první masky v doprovodu maminek, tatínků, babiček, dědečků a dalších příbuzných. Celkem se jich prezentovalo přes sedmdesát, což je úctyhodné číslo. Po sále se proháněli doktor, víly Amálky, indiáni, čarodějnice a čertice, Superman, princezny, piráti a mnoho dalších krásných masek, ti všichni pod bedlivým zrakem mnoha fotografů a kameramanů. 

Zaměstnanci školy měli opět nachystáno spoustu soutěží, ve kterých děti vyhrávali nanuky a další sladkosti. Mimo jiné stavění komínů z kostek, podlézání tyčky, tradiční tancování okolo židliček, které bylo tentokrát zpestřeno účastí jednoho z rodičů s každou maskou a na závěr tvorba mumií s toaletním papírem. Během odpoledne vybírala odborná porota složená ze všech přítomných, kromě masek, ty nejlepší a nejlépe ztvárněné nápady. A jak to všechno dopadlo? Na 5. místě se umístil čertík v podání Lucie Šilarové, 4. místo obsadilo hroznové víno – Vojta Fajt, na 3. místě skončil Mountfield Kláry a Kryštofa Jiráskových, na 2. místo se vyšplhali čert s andělem – Jiřík a Petra Jehličkovi a na 1. místo se vyšplhala malá čertice Laura Švestková. Masky, které se umístili na prvních pěti místech si odnesli dorty, které nám letos krásně dotvořila paní Růžena Dušková, za což jí velice děkujeme a každá zúčastněná maska dostala balíček se sladkostmi, omalovánkami a dalšími drobnostmi na zub a pro radost.

Po vyhlášení výsledků již na všechny čekal poslední bod programu, kdy jsou mezi děti zpuštěny nafouknuté balónky. Letos jich bylo také více než v předešlých letech, protože jsme měli štěstí na kvalitní balónky, které nepraskali ještě před spuštěním. Na závěr bychom chtěli poděkovat zaměstnancům Základní a mateřské školy Horní Třešňovec v čele s ředitelkou Mgr. Jiřinou Kosovou, za přípravu krásných soutěží a plakátů a dále Klubu žen, MS Třešňovské háje a TJ Sokol za finanční podporu na zakoupení cen.

Několik fotografií z karnevalu najdete na odkazu:

Back to top

Skip to content