Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hornotřešňovský pohár 2007

38 družstev se v sobotu 2. června sjelo do Horního Třešňovce, aby se zde utkali o další body ve Velké ceně Ústeckoorlicka v požárním útoku. Čtvrtý ročník Hornotřešňovského poháru nabídl přihlížejícím divákům nejen výborné sportovní výkony, ale také krásné počasí a příjemné zázemí v místním sportovním areálu.

V kategorii mužů spolu soupeřilo 25 týmů a na stupeň nejvyšší se suverénně vyšplhalo družstvo Bošína se skvělým časem 19,66 s. Více než o dvě vteřiny porazilo druhý Bystřec A a třetí Letohrad. V kategorii žen se představilo 13 družstev a byla o poznání vyrovnanější a dramatičtější. Na třetím místě skončila děvčata z České Rybné s časem 25,53 s. O třináct setin sekundy lepšího času dosáhla sestava Černovíru, která podlehla o pouhé další čtyři setiny konečným vítězkám z Letohradu.

Za zmínku jistě stojí, že první tři družstva žen dokázala překonat dosavadní rekord dráhy a totéž se podařilo také vítězným mužům. Po skončení soutěže proběhlo finále, kterého se účastnili tři nejlepší družstva mužů a žen. Od klasického požárního útoku se lišilo tím, že si každý ze členů družstva (kromě strojníka) vylosoval post na kterém požární útok provedl. Mnohdy se tak nabídl zajímavý pohled na košaře, který běžel k terčům, či proudaře, který se nořil s košem do vody. Mezi ženami si s nástrahami finále nejlépe poradil Černovír a odnesl si 13-i kg vepřovou kýtu. Vítěze mužské kategorie, kteří museli předčasně odjet,  ve finále nahradilo Vysoké Mýto a to se své role zhostilo na výbornou, porazilo zbyla dvě družstva a odvezlo si druhou kýtu.

Bohužel zde bylo také poprvé uplatněno pravidlo, na základě kterého bylo z celého ročníku Velké ceny Ústeckoorlicka vyloučeno družstvo Česká Třebová – Parník, za nesportovní chování vůči hlavní rozhodčí. Našim družstvům se příliš nedařilo. Jednak se nepodařilo postavit B družstvo žen jako v minulých letech  a také se nám příliš nedařilo. Muži A skončili na 8. místě, když na první Bošín ztratili takřka 5 vteřin, muži B obsadili až 22. místo. Také ženám domácí závod příliš nevyšel a s časem 32,47 s nedosáhly výš než na 9. místo. Tak snad v příštím roce, kdy budeme pořádat již 5. ročník.

Back to top

Skip to content