Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Plán hasičského výletu 2023

KRÁLOVSKÁ CESTA PŘES DOLY A HORY

Termín výletu 3. a 4. června 2023.
Odjezd v sobotu 3.června ve 4:30 od autobusových zastávek směr Krakow. První zastávka bude tzv. kávová na benzinové pumpě u Ostravy – 0,5 hod. Další zastávkou bude solný důl Wieliczka. Prohlídka zde začíná v 10:10 hod.
Délka prohlídky je cca 2,5 hod a měli bychom během ní ujít 3,5 km. Je zde velká šance, že prohlídka bude v češtině, jinak v polštině.

Po prohlídce bude ve 13 hod následovat společný oběd, který bude v hotelu Grand Sal, který je cca 100 m od solného dolu. Podávat se bude vepřová kotleta se šťouchanými brambory a opečeným zelím. Budeme rozdělení ve dvou salónkách na dvě skupiny.

Po obědě se přesuneme do Krakowa. Zde se ubytujeme ve čtyřhvězdičkovém hotelu Metropolo By Golgen Tulip Krakow. Je zde rezervováno 20 dvoulůžkových pokojů a 3 třílůžkové.

Po ubytování bude volný rozchod, který může každý využít buď k prohlídce města, kde je spoustu památek, popř. k ochutnávce místní kuchyně. Určitě stojí mimo jiné za shlédnutí hlavní náměstí. Dostaneme se tam tramvají č. 8, která má zastávku kousek od hotelu a jezdí každých 20 min. Na něm najdete mimo jiných budovu tržnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie, milovníci umění mohou navštívit krakowské národní muzeum, kde je vystavena Dáma s hranostajem od Leonarda da Vinci. Barkaban – brána městského opevnění, královský hrad Wawel (tam půjdeme na prohlídku v neděli), ZOO, atd.

V neděli je naplánovaná prohlídka královského hradu Wawel. Z několika možných prohlídek jsme vybrali prohlídku reprezentačních královských komnat a královskou klenotnici s korunovačními klenoty a zbrojnicí. Prohlídky budou v polštině. Budeme rozděleni na 3 skupiny, které budou vycházet po 10 minutách po sobě. 1.skupina 16 osob v 9:40, 2.skupina 16 osob v 9:40 a 3.skupina 17 osob v 9:50. Prohlídka bude trvat do 2 hodin. Budeme přejíždět od hotelu autobusem, aby si tam mohl každý uložit věci a nemusel je nosit s sebou na prohlídkách. Odjezd bude v 8:45 hod od hotelu. Z parkoviště na hrad půjdeme pěšky je to cca 600 m. Jedeme s časovou rezervou, aby si měl každý možnost hrad prohlédnout a případně se projít po okolí.

Ihned po prohlídce odjíždíme zpět k domovu. Na zpáteční cestě uděláme zastávku na Pustevnách. Autobusem vyjedeme až na horní parkoviště, povolení k výjezdu je zajištěné. Na Pustevnách bude mít každý zaplecenou vstupenku na novou cestu v oblacích Valaška. Dále je zde k vidění po požáru opravený Libušín, případně je možná vycházka k soše Radegasta. Jak si každý rozvrhne čas, záleží pouze na něm. Celkový rozchod bude cca 3 hodiny. Potom už pojedeme přímou cestou domů.

Předpokládaný příjezd bude v neděli 4.června kolem 21 hod.


Cena zájezdu pro členy sboru + rodinné příslušníky (každý člen má možnost nahlásit k sobě jednoho rodinného příslušníka za zvýhodněnou cenu) bude 1500,– Kč/osoba.
HASIČI BUDOU MÍT PŘEDNOST DO NEDĚLE 14.5.2023!!!
Cena zájezdu pro ostatní – 2000,– Kč/osoba.


V ceně je zahrnuto:
Přeprava autobusem
Ubytování v hotelu
Vstupné do Solného dolu Wieliczka
Společný oběd v hotelu Grand Sal
Vstupné na prohlídky královského hradu Wawel
Vstupné na stezku v oblacích Valaška na Pustevnách


Ze stravy je hrazený pouze výše uvedený sobotní oběd ve Wielicze, jinak si řeší každý sám. Na hotelových pokojích by měla být rychlovarná konvice + sklo na případné uvaření ranní kávy, nebo čaje. V okolí jsou obchody, kde si každý bude moct koupit něco k nedělní snídani a spoustu restaurací na sobotní večeři. Počítejte s tím, že v neděli bude možnost se zastavit někde na jídle až při rozchodu na Pustevnách cca kolem 15 hod, při dřívější zastávce bychom to nebyli schopni časově zvládnout. Po dohodě je možné zajistit v hotelu snídani formou švédských stolů. Hradí si každý sám, zájemci se nahlásí v autobusu.
Při přihlašování uvádějte s kým budete na pokoji!

Back to top

Skip to content