Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2011 – DOLNÍ TŘEŠŇOVEC

V sobotu 9.července jsme vyrazili na závody k našim sousedům do Dolního Třešňovce, kde proběhl už XIX. ročník Zeleného poháru. Spousta lidí byla na dovolené, takže jsme pro letošek mohli postavit pouze jedno družstvo mužů a také sestava veteránů byla hodně improvizovaná.

Mužské družstvo vyběhlo na dráhu jako čtvrté v pořadí a dopadlo jako další favorité z Dolního Třešňovce A a Bystřece A – jako sedláci u Chlumce. Levému proudaři hned na základně vypadl kotouč z ruky, pro který se musel vracet. Díky tomu se mu ani nepodařilo připojit včas proudnici a tak čas 35,83 s stačil až na 17.místo, těsně před družstva s neplatnými pokusy.

Ženské družstvo si také vybralo smůlu. Proudnice na levém proudu  připojená přes zub znamenala delší nástřik a výsledný čas 25,40 s. Čas byl poměrně slušný, ale nakonec stačil až na 8.místo. V ženské kategorii se totiž strhla nevídaná smršť excelentních výkonů, během které se hned pěti družstvům podařilo překonat platný rekord ligy. Opět excelovala Letohrad-Orlice, která dokázala předvést útok z říše snů a časomíru zastavila na čase 20,12 s!

Ve finále pak předvedl perfektní úrok na 2B také Letohrad muži, který zaběhl čas 18,77 s. Po závěrečném nástupu ještě proběhla soutěž veteránů. Za naše družstvo se předvedla na stroji Pavla Tovníková. A také v této kategorii se nám nedařilo. Problém na koši zapříčinil čas 24,40 s, což nakonec stačilo na druhé místo ze tří družstev. Přerušili jsme tak sérii výborných umístění z minulých let. Třešničkou na dortu pak bylo, když nám při cestě zpátky došla nafta v avii.

Pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=QzeFj587o2k

Pokus žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=2-U_vrN_A3Y

Pokus veteránů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=sW9FbA3foCU

Back to top

Skip to content