Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2011 – NEKOŘ

17.září odjela naše soutěžní družstva na poslední letošní závody Velké ceny Ústeckoorlicka do Nekoře. Muži byli na průběžném 10.místě s pětibodovým náskokem před Dolním Třešňovcem a Mostkem a naopak se ztrátou 7 bodů na Turov. Ženy se z 8.místa snažili uhájit jednobodový náskok před Letohradem-Červenou a pouze teoreticky se mohli dotáhnout na Dolní Třešňovec, který měl náskok 9 bodů. V Nekoři se běhá na 3B a nástřikové terče a tak nejprve probíhá mužská část soutěže a po zkrácení dráhy nastupují ženské týmy. V mužské kategorii se favoritům vůbec nedařilo a bylo vidět mnoho nezdařených pokusů. Naše družstvo šlo na start až jako třetí od konce. V tuto chvíli už měli svůj pokus odběnutý všichni naši přímí soupeři a moc se jim nevedlo. Útok byl rozběhnut velice pěkně, ale bohužel nás zklamal materiál – konkrétně druhé béčko, které nevydrželo tlak a prasklo. To neznamenalo nic jiného, než neplatný pokus a propad v celkovém hodnocení na 11.místo. Ačkoliv se nám podařilo během sezóny vylepšit osobní rekordy na všech tratích (3B nástřik i průstřik a 2B průstřik) takřka o vteřinu, panují v nás smíšené pocity, protože jsme měli rozhodně na víc. Velkou cenu Ústeckoorlicka vyhrál Letohrad-Orlice se ziskem 168 bodů. Druhý skončil Letohrad – 148 bodů a třetí Bystřec A – 139 bodů.

Naše ženské družstvo už nemělo takřka kam spadnou, takže nekořské závody si přijelo hlavně užít. Až v Nekoři se holky domluvili, že když už se jim sezóna nevydařilo, tak aspoň pobaví sebe i přihlížející diváky. Před svým útokem si prohodili posty, takže proudařky dělaly koš a savice, košařka byla na proudu, savicářka na béčkách, béčkařka na rozdělovači a rozdělovač na druhém proudu. Holkám, které si před tím své nové role ani nevyzkoušely se útok velice povedl a díky času 26,85 s uhájily celkové 8.místo v letošní velké ceně. Velkou cenu Ústeckoorlicka vyhrály suverénně holky z Letohradu-Orlice se ziskem 124 bodů. Druhé skončila děvčata z Letohradu-Kunčic – 104 bodů a třetí Letohrad – 78 bodů.

Po závěrečném nástupu a vyhlášení celkového ligového pořadí se začalo slavit, tančit, zpívat … Maratón 13 soutěží je za námi a my můžeme hodnotit vydařenost letošní sezóny a začít přemýšlet o tom, co kde zlepšit, abychom v té příští mohli bojovat o příčky nejvyšší.

Tabulku celkových výsledků letošního ročníku najdete na:

Celou cestu našich soutěžních družstev v letošním ročníku Velké ceny Ústeckoorlicka si můžete připomenout kliknutím na odkaz: