Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Exkurze sklenářství u Šuláků

V úterý 11. října jsme se sešli ve sklenářství  u Šuláků. Někdo přijel autobusem, někdo na kole , ale valná většina přijela autem a to proto, že sklenářství se nachází na okraji Lanškrouna směrem na Žichlínek. Po uvítání  chlebem se sádlem a cibulí jsme si poslechli historii firmy. Firmu založil otec začátkem  90. let  minulého století. Práce to byla těžká, protože se začínalo bez dotací a od nuly.
Dnes už firmu  vedou děti. Firma je rodinná  a zaměstnanců je asi  15. Vyrábějí brusírenské stroje, které vyvážejí do celého světa. Zabývají se nejen zpracováním tabulového skla, ale  také jsme mohli vidět  tvarovaná zrcadla, akvária, skleněné konferenční  stolky.  Na  objednání  Vám udělají cokoliv, dveře , zábradlí, ale také náhrobek pro  Vašeho čtyřnohého přítele.
Další prohlídka byla ve skleníku palem, která nás také upoutala. Protože palem je mnoho , nacházejí se i jinde v areálu firmy.
Potěšení pro oko bylo i sklo  různě tvarované a barevné u kterého jsme se také dlouho zdrželi. Poslouchali jsme a nestačili se divit  jaká kouzla se dají se sklem vytvářet. Sklo je něžná krása a když se k tomu přidají šikovné ruce, které majitelka má, tak je opravdu na co se dívat.
Bylo to příjemné  dopoledne  a u Šuláků se nám moc líbilo.

Back to top

Skip to content