Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Slavnostní vyhlášení Velké ceny Ústeckoorlicka

Shrnutí VCÚ 2015

V  sobotu 19.  září byl v  Nekoři zakončen již 18. ročník Velké ceny Ústeckoorlicka v požárním útoku. Zahájen byl 6. června Hornotřešňovským pohárem a  celkem družstva změřila své síly na 11 soutěžích. Naše soutěžní týmy mužů a žen absolvovaly kompletní program VCÚ a ač se obojí snažily podávat na dráze ty nejlepší výkony, byly jejich výsledky velice odlišné. Mužské družstvo se celou sezónu hledalo a v celkovém pořadí obsadilo stejně jako v loňském roce 10. místo, což bylo nejen pro jeho členy velkým zklamáním. Nejvíce bodů do tabulky si muži odvezli z Černovíru za 5. místo. Družstvo žen zahájilo sezónu vítězstvím na domácí trati a prvenství si odvezlo také z Černovíru a Lanšperka. 3x skončilo na místě druhém – v Dolním Třešňovci, Brandýsu nad Orlicí a Lanškrouně. Po sezónách 2003 a  2008, kdy obsadilo bronzovou příčku a  2007 a  2009, kdy skončilo těsně pod vrcholem na místě druhém, se jim to v  letošním roce konečně povedlo a  holky se mohou pyšnit titulem VÍTĚZKY VCÚ PRO ROK 2015! Blanka Jedličková, Lucka Hrabčuková, Lucka Mačátová, Jitka Melezínková, Maruška Plašilová, Mirka Šilarová a Lenka Žabková se tak zapíší zlatým písmem do sportovní historie našeho sboru. Holkám patří obrovská gratulace za skvělou reprezentaci sboru a obce. Velký dík patří levým proudařkám z  Letohradu-Orlice a  Nepomuk, které nám po celou sezónu pomáhaly a  na tomto postu odběhaly za naše družstvo celou sezónu.

Petr Jirásek

Slavnostní vyhlášení VCÚ

V  listopadu jsme se vydali soutěžní zápolení oficiálně a  důstojně zakončit v  Sokolovně v  Horní Čermné. Pořadatelství se letos zhostil sbor z  Bystřece. Bohužel organizace akce oproti předchozím úspěšným ročníkům poněkud okulhávala. To nám ale nebránilo abychom si večer patřičně užili. Naše pánská sestava si na pódiu převzala diplom a  odměnu za 10. místo v  mužské kategorii. Není to sice vrchol žebříčku, ale vzhledem k nevydařené sezóně musíme být vděční za každé slušné umístění. Vrcholem večera pro nás ale bylo vyhlášení 1. místa v  kategorii žen, které letos obsadila naše děvčata! Holky si svou chvilku slávy na pódiu užily a v záři reflektorů převzaly putovní pohár vítězů VCÚ. Kromě toho děvčata ulovila ještě jedno z  ocenění pro skokanky roku, protože se jim podařilo poskočit z  loňského 8. místa až na samotný vrchol žebříčku. Rozhodli jsme se tuto velkolepou událost zvěčnit v  připraveném fotokoutku a  poté jsme se vyrazili bavit na parket. Večer ještě zpestřilo taneční vystoupení Čermenských prdelek a pak už následovala volná zábava. Vydrželi jsme se bavit až do časných ranních hodin, kdy nás náš šofér Kája Melezínek rozvezl zpět do našich domovů.

Martina Čajnáková

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout ZDE

 

Back to top

Skip to content