Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ukončení sezóny a Námětové cvičení 2015

UKONČENÍ SEZÓNY

Na podzim se každoročně scházíme se svými členy a  rodinnými příslušníky v  hasičárně, abychom symbolicky uzavřeli uplynulou sezónu. Letos tomu bylo v sobotu 24. října. Venku už bývá poměrně chladno, a proto jsme se pojistili plynovými topítky, které nám hezky vyhřály studený prostor hasičárny. Oproti posledním dvěma letem byl letos počet účastníků poměrně vysoký. K večeři se podával kančí gulášek s chlebem a jako druhý chod na gurmány čekala žebírka na obíračku. Všichni se dobře bavili, příjemně si popovídali a kdo chtěl, nechal zazářit i svůj hudební talent za doprovodu kytar nebo tahací harmoniky.

Fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout ZDE

Před samotnou akcí jsme se ale neflákali a  odpoledne jsme ještě kromě přípravy akce vyplnili i  zazimováním techniky a  úklidem hasičárny. Zásahovou techniku jsme ale před zimou vyvětrali ještě jednou a to přesně o týden později. Čekalo nás totiž pravidelné námětové cvičení našeho okrsku.

 

NÁMĚTOVÉ CVIČENÍ

Pořadatelství si letos vzali na triko lanškrounští hasiči a  jako téma si zvolili dálkovou dodávku vody, kterou jsme v  posledních letech trénovali už několikrát. Poněkud nezvyklé bylo ale místo zásahu. Jednalo se totiž o  nácvik záchrany nové vyhlídkové hlásky na vrcholu lanškrounské sjezdovky. Vytáhnout téměř dvoumetrákovou zásahovou mašinu do sjezdovky, se ukázalo jako fyzicky nejnáročnější část cvičení a  všichni se u  toho pěkně zapotili. O to rychleji nám to pak ale klouzalo zpátky z kopce dolů. Po dokončení akce jsme se ještě s ostatními sbory sešli v lanškrounské hasičárně na závěrečném sdělování dojmů.
Fotogalerii z tohoto cvičení najdete ZDE

Back to top

Skip to content