Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Vánoční slavnosti – 29. 11. 2014

Den před první adventní nedělí jsme uspořádali v našem kulturním domě  VÁNOČNÍ SLAVNOSTI, abychom navodili atmosféru radostného očekávání příchodu vánočních svátků, dobu rozjímání a dobročinnosti. Celá akce byla nadační. Výdělek bude použit na Dětský den.
Ráno od devíti hodin byla zahájena prodejní výstava výrobků převážně obyvatel z HT. Zároveň probíhaly dílny pro děti. Ty si mohly vyrobit zvoneček z vosku, stromeček z papíru, sněhuláčka nebo zvonek z těsta, betlém ze špachtlí,přáníčko, andělíčka z krajkovaného papíru, hvězdu z proutí a svícen. Mohly si ozdobit pomeranč , vánoční kouli nebo perníček. Pomáhaly jím učitelky z místní ZŠ a MŠ a členky Sokola.
Nesměly chybět ani ovce v ohradě.
V kuchyni voněly řízky, chystal se salát, kuřecí stehna, jednohubky, tlačenka a jitrnice (od Jardy Šmiky)… Tradičně se vařil punč a k němu upekla cukroví  Marie Barcalová, Jitka Marková, Marie Zdvořilá a Pavlína Šilarová.
Odpoledne v pět hodin začal vlastní program, který zahájily děti z naší školy souborem písní.
Pak následoval ŽIVÝ BETLÉM v trochu jiném pojetí než v minulých letech. Jeho netradiční scénář  sepsala Lucka Langrová (Marková). Velice působivé bylo letos i osvětlení, které  zajistil profesionál. O hudbu se postaral Honza Marek. No a obsazení? Jako vždy – amaterští herci z Třešňovce. Věříme, že si to všichni moc užili a dostavila se ta správná vánoční nálada.
Na závěr programu zazpívala Skupina přátel z Orliček a Třešňovce. Všem se určitě líbila hlavně hra na harmoniku, s kterou se v dnešní době člověk jen tak nesetká.
Kdo měl chuť, čas a náladu, zůstal ještě na diskotéku, kterou pro nás připravil Jarda Verner.
Video, které vytvořil Petr Jirásek můžete najít pod tímto odkazem – VIDEO.

Za TJ Sokol L. Marková

0102  0405  0703080609101112131415161718192021222523  262728293031323334

Back to top

Skip to content