Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2011 – ČERNOVÍR

Týden od naší domácí soutěže uplynul velice rychle a my jsme vyráželi bojovat o další body k další soutěži VCÚ, tentokrát do Černovíru. Deštivé počasí, které panovalo téměř celý týden závodní dráhu dokonale promočil, takže byla hodně měkká a navíc foukal nepříjemný boční vítr, který dával většině proudařů hodně zabrat. Družstvo mužů, nabuzené pěkným umístěním v osobní rekordu z domácí trati šlo na start až jako dvanácté v pořadí. V tu dobu už mělo svůj pokus odběhnuto většina favoritů a dosažené časy ukazovaly na to, že poslední domácí závod byl dosaženými časy nejlepší v historii VCÚ a družstva na něj budou těžko navazovat. Taktika ke zdárnému proběhnutí byla stanovena – vyčkat s vodou tak, aby proudaři byli až na nástřikové terče. Bylo odstartováno a rázem bylo i po taktice, protože pravý proudař nedal na základně spoje a vybíhal s velkým zpožděním. Nakonec se podařilo útok zakončit v čase 24,07 s, což v tu dobu znamenalo průběžné čtvrté místo. Tak jako na našich závodech do pořadí na předních místech promluvily týmy z úplného konce startovní listiny, takže jsme nakonec skončili na 6.místě. Z vítězství se radoval Lanšperk díky času 22,94 s, druhá skončila sestava Bystřece A – 23,36 s a třetí pozici vybojoval Letohrad-Kunčice C – 23,77 s. Čas vítěze by před týdnem v Horním Třešňovci stačil až na 8.místo! Část družstva se ještě zúčastnila finále, ve kterém běžela v jednom týmu s ženami z Letohradu-Kunčic. Počasí přálo ještě méně a čelní vítr foukal vodu od terčů proudkům do očí, takže se víceméně stříkalo poslepu, což nástřiky řádně prodloužilo. Naše sestava se ale s nástrahami dráhy poprala nejlépe a díky času 27,91 s vyhrála.

„Revoluce“ pokračuje v ženské kategorii, neboť stupně nejvyšší ovládají týmy, kterým se v loňském roce příliš nedařilo a naopak nejlepší týmy loňska letos prozatím spíše tápou. Závody vyhrály letos suverénní Letohrad-Orlice s časem 23,72 s a holky si tak upevnily 1.místo v celkovém pořadí. Druhé skončily Turovačky – 24,34 s, které díky tomu poskočily na 3.místo v celkovém pořadí a třetí skončily holky z Letohradu-Kunčic – 24,70 s. Ty jsou zatím celkově druhé. Našim holkám se závod opět nevydařil a odjížděly opět bez bodu. Dosažený čas 36,57 s totiž stačil až na 12.místo. Na celkové třetí místo už holky ztrácí 19 bodů a na první dokonce 23! Čím to je? Tréninkům se věnujeme více a pečlivěji než v předchozích letech a přesto se nedaří. Snad je pomůže nastartovat nějaký vydařený závod, který jak všichni věříme příjde už hodně brzy.

O tom, jestli družstvo mužů bude pokračovat v dobrých umístěních i nadále a družstvo žen konečně prolomí neúspěchy se můžete přijít podívat už v neděli 3.července od 10 hodin do Bystřece, kde proběhne další závod VCÚ, spojený se závody Východočeské hasičské ligy. Před námi je „supertýden“ ve kterém proběhnou hned tři ligové závody! Po Bystřeci se totiž soutěžní družstva už v úterý 5.července vydají do Mladkova a v sobotu 9.července proběhnou závody u našich sousedů v Dolním Třešňovci.