Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2012 – Bystřec

       Opět po týdnu (tentokrát v neděli) jsme vyrazili bojovat o další body na v pořadí třetí soutěž letošní Velké ceny Ústeckoorlicka, která proběhla v nedaleké Bystřeci. Po dvou nástřikových soutěžích se konečně dočkali také milovníci tzv. sklopek. S vidinou posunu tabulkou směrem výše sem odjížděla především družstva z Letohadska, kterým vůbec nevyšel vstup do letošní sezóny a tak si právě od sklopek slibovala vylepšení svých pozic. Soutěž byla zařazena také do Východočeské hasičské ligy, takže se jí účastnilo celkem 39 družstev mužů a 18 družstev žen. Já se ale zmíním pouze o VCÚ.

          Naše mužské družstvo odjíždělo v pozici vedoucího týmu VCÚ, ale zároveň s tím, že nebude kompletní. Košař totiž byl na dovolené a savicář se zranil a tak jsme si půjčili kluky z Dolního Třešňovce. A jak jsme se tedy poprali s prvním „rychlým“ závodem? Po pravdě jsme dopadli jako sedláci u Chlumce. Po narovnání základny a odchodu na startovní čáru totiž levému proudaři upadla proudnice, takže už před samotným startem jsme věděli, že čas nebude nic moc. Spoje se nakonec podařilo spojit celkem rychle, ale při výběhu ze základny nejprve levý proudař a poté i rozdělovač přišlápli hadici pravému proudaři a tak jsme odběhli jen několik málo metrů od základny a svůj pokus zakončili neplatným pokusem. A výsledky prvních pěti družstev – 1.Bystřec B (17,21 s), 2.Bystřec A (17,31 s), 3.Letohrad-Kunčice B (17,36 s), 4.Dolní Přim (17,40 s) a 5.Letohrad (17,43 s). V celkovém pořadí jsme klesli na 4.místo za vedoucí Bystřec B, druhý Mostek a třetí Dolní Třešňovec A.

          Co se nepovedlo mužům, napravily naše ženy. Také ty nebyly kompletní a půjčovaly si levou proudařku z České Rybné a předešlých dvou nevydařených soutěžích se jim závod povedl a novým osobním rekordem 18,12 s obsadily celkové 4.místo. První skončily holky z Letohradu-Orlice v novém rekordu ligy (17,03 s), druhý Dolní Třešňovec (17,71 s) a třetí Česká Rybná (17,99 s). V celkovém pořadí se holky posunuly na 5.místo. První jsou prozatím loňské vítězky z Letohradu-Orlice, druhý Letohrad a třetí Dolní Třešňovec. Příští závod proběhne za necelý týden, v sobotu 7.července u našich sousedů v Dolním Třešňovci.

Pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=QuHC8p8FueU

Pokus žen najdete na:  http://www.youtube.com/watch?v=hRHCledVNdw&feature=relmfu

Back to top

Skip to content