Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2012 – Dolní Třešňovec

Dolní Třešňovec byl letošní čtvrtou soutěží VCÚ a na dlouhou dobu poslední, na které se běhá na nástřikové terče.  Zelený pohár, jak se soutěž u našich sousedů jmenuje je naší oblíbenou, neboť jsou zde pro nás oblíbené nástřikové terče, takřka domácí prostředí a hlavně se nám tady v posledních letech velice daří.

          Mužské družstvo si chtělo po nevydařeném minulém závodě zvednout sebevědomí a opět se vrátit do vyšších pater výsledkové listiny. Startovali jsme až jako předposlední, protože se košař vracel z dovolené a tak jsme mohli případně taktizovat. Mohli, pokud by zúčastněná družstva nepředváděla tak skvělé výkony. V dobu, když jsme šli na start bylo prozatímní pořadí 1.místo Bystřec B (20,47 s), 2.místo Bystřec A (20,65 s) a 3.místo Letohrad-Orlice (20,87 s), což by při našem dosavadním maximu 22,12 s znamenalo výrazně si vylepšit svůj osobní rekord. Ač jsme do svého pokusu dali maximum, podařilo se nám zastavit časomíru až na čase 22,38 s, což nám stačilo na konečné 6.místo. V celkové tabulce jsme zůstali na 4.místě, ale snížili jsme ztrátu na druhé a třetí místo na 1 bod.

          V ženské kategorii soutěžilo pouhých 8 družstev, což znamenalo, že ten kdo předvede platný útok, bude brát body. Bohužel tím posledním, kdo body bral bylo právě naše ženské družstvo. Proudařkám se nepodařilo doběhnout až k čáře nástřiku a levá proudařka měla navíc na své hadici smyčku takže jí proud rozprašoval a veledlouhý nástřik s časem 32,43 s na lepší umístění bohužel nestačil. Soutěž opět ovládla letohradská družstva – 1.místo Letohrad (21,34 s), 2.místo Letohrad-Orlice (21,39 s) a na třetí místě skončil domácí Dolní Třešňovec (21,56 s). V celkové tabulce se holky propadly až na 7.místo. 

          Za zmínku určitě stojí také finále ve kterém běží nejlepších 5 mužských a 3 ženská družstva. Také muži už běhají na 2 hadice B a útok z kategorie neuvěřitelných předvedl Bystřec A, který všechny udivil časem 17,28 s       

          Po vyhlášení výsledků proběhla ještě soutěž veteránů, které se zúčastnilo naše družstvo spolu s Letohradem a Dolním Třešňovcem. My jsme vzhledem k probíhajícím dovoleným a zraněním měli velký problém dát naše družstvo dohromady a ještě během dne jsme se domlouvali v jaké sestavě vlastně poběžíme. Nakonec jsme všechno vyřešili a daly dokupy sestavu, která byla bez jediného tréninku a která rozhodně neměla ambice obsadit příčku nejvyšší. To se také potvrdilo hned po vyběhnutí, kdy měl problémy se spoji rozdělovač a dosažený čas 23,05 s nebylo těžké překonat. Problémy ale měla také ostatní družstva, takže se nám podařilo je porazit a zvítězit. Díky za povzbuzování patří mnoha hornotřešňovským fanouškům, kteří nás přijeli na soutěž podpořit.

Pokus mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=mYM0Nxrz3Lw

Pokus žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=cKBw73jGFoA

Pokus veteránů nejdete na: http://www.youtube.com/watch?v=HANj6QursHo

Finalový pokus Bystřece najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=01sk6j3jIw8

Back to top

Skip to content