Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VCÚ 2012 – Lanšperk

Tak za sebou máme poslední závod na sklopné terče a zároveň předposlední letošní ligový – Lanšperk. Ligu ukončíme 15.září stejným způsobem, kterým u nás 9.června začala, tj. nástřikovými terči. Soutěž pod hradem Lanšperk se tradičně kryje s kopou, takže alespoň družstva z lanškrounska spěchají domů. Nejinak tomu bylo i letos, avšak pořadatelé jim trochu překazili plány, neboť zcela netradičně na dráze s jednou základnou nechali proběhnout hned dvě kola, takže žádné brzké odjezdy nehrozili. Toto umělé prodloužení soutěže neslo hodně družstev dost nelibě, korunu tomu však sami pořadatelé nasadili tím, že během „prvního kola“ si spoustu družstev odběhlo kola dvě, takže byla soutěž nejen nepřehledná, ale pro týmy z konce startovního pole hóóódně dlouhá. Co si o tom všichni myslí dali najevo při plánovaném finále. Toho se měla zúčastnit nejlepší družstva mužů a žen a poměřit své síly s domácími vyzyvateli v netradičním útoku pouze se čtyřmi členy. Bohužel ale po takto dlouhém dni měli chuť soutěžit už pouze domácí a tak finále neproběhlo.

Abych se vrátil k průběhu samotnému. Mnoho mužských týmů si vzhledem k výraznému zvýšení kvality ligy a předváděných výkonů brousilo zuby na pokoření rekordu ligy na trati 2B průstřik, která se běhá pouze na této soutěži a který před dnešním závodem činil 14,76 s. Ovšem jak to tak bývá, přílišná motivace a trať dokopečka udělali své a tak bylo poměrně dost těch, kteří měli po prvním kole v kolonce časů NP a nebo hodně vysoké cifry. Mezi takovými však nebyli držitelé rekordu na 3B průstřik – Letohrad-Kunčice C. Ti v souboji o celkové ligové umístění na bedně neponechali nic náhodě a předvedli výkon 14,71 s a drží tak rekordy na obou průstřikových tratích. První kolo se ještě hodně povedlo Letohradu – 15,10 s, ostatní čekaly na zlepšení v kole druhém. Nám se podařilo časomíru s pootevřeným zadním kohoutem u mašiny a s mírným prostřikem na levém terči zastavit v čase 16,07 s, což je sice náš nový osobní rekord (zlepšili jsme se o 0,6 s), ale určitě jsme mysleli na čas podstatně lepší. Nicméně 5.místo po prvním kole nebylo až zase tak špatné. Naše naděje na dobré umístění začaly uvadat s tím, jak se jednotlivá družstva zlepšovala. Letohrad-Olrice – 14,90 s, Bystřec B – 15,07 s, Mostek – 15,45 s, Bystřec A – 15,55 s, Letohrad-Červená – 15,56 s a Brandýs nad Orlicí – 15,56 s. Před druhým pokusem jsme tak klesli až na 9.místo. A tam jsme také zůstali. Rychlejší voda, avšak značné prostřiky na obou proudech znamenaly čas 16,19 s a pro nás velké zklamání. V celkovém pořadí ligy jsme klesli na 7.místo o dva body za šestý Mostek. Na pátou příčku, kterou zatím drží Letohrad ztrácíme už 11 bodů.

V ženské kategorii se opět bojovalo až o pozice od druhého místa níže, protože post nejvyšší zná v letošním roce takřka výhradně jeden tým – suverénní Letohrad-Orlici. A nejinak tomu bylo i pod hradem Lanšperkem. Orlické holky zkrátka umí a jsou o třídu výše než zbytek startovního pole. Tentokrát jim k vítězství stačil čas 17,39 s, který byl o více než vteřinu lepší než čas druhého družstva. A tím byla ….  k naší velké radosti děvčata z Horního Třešňovce! Holky předvedly dva podařené výkony a ten z prvního kola – 18,31 s jim stačil právě na stříbrnou pozici a navíc je vrátil do boje o vyšší patra celkové ligové tabulky. V tuto dobu jsou sice stále na 7.místě, ale na šestý Letohrad-Kunčice ztrácí pouhé dva body a na 5. a 4. místo shodně 6 bodů (zde jsou prozatím Dolní Třešňovec a Česká Rybná).

Pokud vás zajímá, jak letošní ročník Velké ceny Ústeckoorlicka dopadne, můžete se na to přijet podívat osobně a nás podpořit již tuto sobotu 15.září od 11.00 hod do Nekoře.

Pokusy mužů najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=yhE8pJ-M2Io

Pokusy žen najdete na: http://www.youtube.com/watch?v=XUuQllcft9o

Back to top

Skip to content