Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

14. říjen 2006 – Hasičský výlet

Hasičský výlet byl v letošním roce díky oslavám 120. výročí založení našeho sboru a obsazení ostatních termínů dalšími jinými akcemi (především pak soutěžemi a akcemi místních složek) přesunut až na 14. října.

Zpočátku jsme měli velké obavy z počasí, které nám však opravdu přálo a bylo lepší než některé květnové nebo červnové dny. Celý den zaplavilo slunce a teplo, takže se nám krásně cestovalo. Tak jako v několika posledních letech byl pro některé výletníky problém sehnat místo, protože zájem převyšoval místa v autobusu a tak se stalo, že ten, kdo se přišel nahlásit až na poslední chvíli již nejel. Odjížděli jsme v 6.00 hodin od autobusových zastávek směrem k prohlídce zámečku Hrádek u Nechanic. Ten leží několik kilometrů od Hradce Králové a v jeho těsné blízkosti se rozkládá golfové hřiště. Zde někteří výletníci před a po prohlídce se zálibou přihlíželo hráčům této dozajista krásné hry. Jedinou chybou bylo, že jsme si díky pozdnímu termínu výletu mohli prohlédnou pouze přízemí zámečku, což nám však nijak nezkazilo příjemný dojem z této krásné památky. Poté jsme ujížděli do hvězdárny v Hradci Králové, kde pro nás bylo nachystáno spoustu zajímavých ukázek, pozorování dalekohledy a promítání filmu.

Poslední zastávkou bylo nově zrekonstruované Africké muzeum Emila Holuba. Většina z nás ho již v minulých letech navštívila, neboť byl častým cílem školních výletů, přesto se zde bylo na co dívat. Pány zajímali především vypreparované trofeje afrických zvířat a takřka nikdo neodolal se vyfotit s některým z vystavovaných exponátů. Při zpáteční cestě bylo v autobuse jako vždy veselo a tak nám bylo líto, že už se vracíme domů.

Poslední společná zastávka proběhla v restauraci Céčko v Dolní Čermné, kde nám připravili výbornou večeři. A jelikož zde pro nás měli místa rezervovaná pouze do 21. hodiny a některým se ještě nechtělo domů, zastavili jsme se v pohostinství Za vodou, kde právě probíhal „předvolební mítink“. Výlet se všem velice líbil a tak se těšíme na ten další v roce 2007. Jeho termín ani cíl nejsou zatím známy.

Back to top

Skip to content