Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

26. srpen 2006 – Loučení s létem

Loučení s létem v tomto roce proběhlo 26. srpna. Co se týká počasí, mělo být spíše již koncem července, kdy skončili typické letní teploty, ale přeci kvůli tomu nebudeme měnit již zaběhlý název.

Srpnové počasí připomínalo svým průběhem daleko více konec září a proto se také stalo, že žně byli v plném proudu a mnozí ještě sušili seno. To se trochu podepsalo na účasti, ale k večeru si do místního sportovního areálu, kde akce probíhala našlo cestu přeci jenom více lidí a tak jsme se mohli s létem rozloučit důstojně.

Začátek byl jako vždy naplánován na 14.00 hodin, kdy začaly soutěže pro děti. Po nich následovala soutěž pětičlenných smíšených družstev o pohár starosty obce v netradičních disciplínách. V jejich plnění byli znovu nejúspěšnější Šebrlovi, kteří skončili a 1. místě. Na druhém místě se umístili Sněhurka a 4. trpaslíci, 3. místo obsadili Babyňáci, těsně pod stupni vítězů zůstali CNBS People a na krásném pátém místě skončili Káťa a Škubánci.

Po těchto soutěžích ještě následovala ještě jedna tradiční – hod sudem. Letos však bohužel neproběhla, protože si někdo naše dva sudy „vypůjčil“ z kůlny u hasičárny poté, co se tam propadla střecha pod návaly sněhu. Snad se nám do příštího roku podaří zajistit nové, nebo vymyslet nějakou jinou tradici o kterou bychom program loučení s létem obohatili. Večer nám pak zahrála skupina Švagři.

Back to top

Skip to content