Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Přátelské posezení 2007 – Ukončení sezóny

Tak jsme se konečně dočkali. 13. října 2007 jsme slavnostně ukončili rok 2007. Po několika letech jsme se sešli – členové sboru + rodinní příslušníci u nové hasičské zbrojnice, abychom se rozloučili s aktivním hasičským rokem 2007. 

Dříve jsme sezónu spíše zahajovali, když jsme oslavovali sv. Floriána. Zde se setkávali členové sboru a víceméně za režijní ceny spolu poseděli, popili a podebatovali o tom, co nás v následující sezóně čeká a nemine. Později se Oslava sv. Floriána stala komerční akcí, na které sbor vydělal také nějaké peníze a tím pádem skončilo, nepočítáme-li výroční valnou hromadu, jakési přátelské posezení, u kterého se nebudou členové sboru starat o návštěvníky a mohou si sami mezi sebou rozebrat činnost sboru.

Takže po několika letech jsme se konečně odhodlali a opět se sešli. Opékalo se prasátko, sedělo se v hasičské zbrojnici  a atmosféra byla více než přátelská. Mimo jiné se konzumovala 3l lahev jablíčka, kterou ženy vyhrály na poslední soutěži v Nekoři. Nevadilo nám ani značně chladné počasí – zavřeli jsme vrata a přinesli plynové a vnitřní topeníčko a bylo nám krásně.

Během večera se také vyhlásila cena nejlepšího diskuzního přispívatele (zcela špatně zde bylo uvedeno „Rypák roku“), kterou si odnesl Petr Jirásek. Snad se z této akce stane tradice, na které se spolu budeme setkávat a bavit i v příštích letech.

Fotky najdete na odkazu: http://hasiciht.rajce.idnes.cz/Pratelske_posezeni_2007/

Back to top

Skip to content