Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hasičský výlet 2014

Hasičský výlet byl letos pojat trochu netradičně. Nejen, že se konal až v polovině září, ale zvolili jsme i dobrodružnější styl dopravy – vlakem. Termín výletu byl naplánovaný na sobotu 20.září a v tento den se konala i historická rekonstrukce bitvy na Bílé hoře. Toho jsme se rozhodli využít.

Ná výlet se přihlásilo celkem 11 osob. Vzhledem k počtu lidí, jsme se nechali v 7hodin ráno odvézt na Lanškrounské vlakové nádraží hasičskou avií. Do stověžaté Prahy jsme dorazili pár minut před desátou. Koupili jsme lístky na MHD a cca hodinku volného času vyplnili procházkou po Václaváku. Odtud jsme se metrem a tramvají dostali na Vypich, kde se rekonstrukce bitvy konala. Byla zde spousta stánků s ručními výrobky jako keramika, šperky, kovářské výrobky, ručně malovaný textil a atmosféru dotvářela dobová hudba. Tržiště jsme si prošli, dali si něco k jídlu a vzhledem k tomu, že bitva začínala až v 15:00 hodin, vydali jsme se ještě podívat na nedaleký Letohrádek Hvězda, ke kterému vedla krásná alej. Na místě jsme se občerstvili v místní kavárně a někteří z nás absolvovali i prohlídku samotného Letohrádku. Půl hodiny před začátkem bitvy jsme se vydali zpět na Vypich. Přestože nás hned na začátku programu přepadl déšť, podívaná to byla krásná. Bitva skončila někdy kolem 17hodiny, takže jsme se ještě trochu občerstvili a pomalu se vyrazili na tramvaj, která nás dovezla na poslední místo, které jsme v Praze měli v plánu navštívit a to do restaurace Kuře v hodinkách. Zde jsme si dali společnou večeři (šťavnatou krkovičku s opečeným bramborem) a setrvali zde až do odjezdu vlaku. Večeře i obsluha byla výborná a všichni jsme se dobře bavili, takže jsme zapomněli sledovat čas. Důsledkem toho bylo neplánované zdržení, díky kterému jsme na nádraží museli téměř utíkat a vlak jsme stihli jen tak tak. Do Lanškrouna jsme dorazili ještě před půlnocí a to už tu na nás opět čekala hasičská avie, aby nás odvezla domů.

Po několika letech to byla zajimavá obměna tradičního výletu. Dobrou náladu jsme si vezli s sebou, takže jsme si ho užili i když nám počasí moc nepřálo. Ve víru velkoměsta jsme se také neztratili a vrátili se domů v plném počtu 🙂

Pár fotek z našeho výletování najdete ZDE

 

Back to top

Skip to content